Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Сто років експертиз

У 2013 році День судового експерта став знаковою подією для правничої діяльності України. Київський науково-дослідний інститут експертних досліджень відзначив свій поважний 100-річний ювілей. Заснований ще 4 липня 1913 року як Кабінет науково-судової експертизи при прокурорі Київської судової палати, за 100 років існування Інститут став однією із провідних установ судово-експертного забезпечення правоохоронних органів, органів досудового слідства та судів.

В рамках святкування ювіляри провели ряд урочистих заходів: привітання та вручення нагород співробітникам і ветеранам Інституту; відкриття Музею Київського НДІСЕ, а також Міжнародну науково-практичну конференцію.

Не оминули увагою святкову дату і представники владних структур. «Київський науково-дослідний інститут судових експертиз та його колектив, як ніхто інший, заслуговують гідно, на державному рівні, відсвяткувати свій 100-річний ювілей», – підкреслив напередодні депутат Володимир Пилипенко, який і став автором постанови «Про відзначення сторіччя заснування КНДІСЕ», схваленої Верховною Радою. Парламентарій висловив упевненість, що такого роду події тільки підвищать авторитет судово-експертної діяльності загалом.

Директор КНДІСЕ Олександр Рувін таку ініціативу прийняв з особливою радістю:
«Наш Інститут – єдина установа з проведення судових експертиз, якому 100 років, він був створений ще до Жовтневої революції».

Урочиста церемонія нагородження співробітників і ветеранів Київського НДІСЕ відбулась 4 липня 2013 року в Київській обласній адміністрації.
Привітати колег зі святом прибули делегати зарубіжних інститутів судових експертиз: С. Шабанов (Азербайджан), С. Акопян і А. Джавадян (Вірменія), С. Крицька (Білорусь), Н. Суджашвілі і І. Верулашвілі (Грузія), О. Кулинич і Л. Парамонова (Казахстан), Г. Крецу (Молдова), М. Кветневска (Польща), В. Епштейн (Росія) та інші офіційні гості.
Нагородами Верховної Ради України були відзначені працівники Інституту Б. Ісакович, В. Берзин, В. Гардерман, В. Палій, М. Бондар, С. Хотулев. Нагороди від Кабінету Міністрів отримали – Л. Головченко, Т. Голікова, С. Шимановський, Ю. Маслак, Т. Мелюшках, С. Ципенюк. Почесними грамотами, подяками, а також нагрудними знаками «За досягнення в розвитку судової експертизи» від Міністерства юстиції були нагороджені – Г. Линючий, А. Ованесян, А. Полтавський, А. Дем’янчук, Д. Гамов, З. Ковальчук, Є. Тимко , В. Назаров, С. Ципенюк. Директор Київського інституту Олександр Рувін був удостоєний почесного звання «Заслужений юрист України».

В рамках святкування судові експерти організували дводенну (3-4 липня) Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену ювілею. Разом з українськими діячами в ній взяли участь визнані вчені з семи країн СНД і Польщі. Фахівці обговорили питання становлення і розвитку судової експертизи в Україні, розглянули організаційні та методологічні аспекти проведення судових експертиз, а також дискутували з питань перспективи впровадження нових видів експертизи і підвищення кадрового потенціалу.

Можливо вам буде цікаво: