Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Національний банк України та Укрпошта привітали КНДІСЕ зі столітнім ювілеєм колекційними подарунками

З нагоди святкування 100-річного ювілею Київський науково-дослідний інститут отримав дарунки від Національного банку України та Укрпошти – пам`ятну ювілейну монету та оригінальний маркований конверт.

Особлива монета «100 років Київському науково-дослідному інституту судових експертиз» номіналом 5 гривень була введена в обіг 3 липня 2013 року. Відтоді вона нагадуватиме українцям про КНДІСЕ, як один із найстаріших державних експертних установ України, що розпочав свою діяльність у 1913 році під назвою «Кабінет науково-судової експертизи при прокуророві Київської судової палати».
Монету викарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло – мідно-нікелевий сплав, внутрішнє – нордік, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», діаметр – 28,0 мм, маса – 9,4 г, тираж – 15 000 штук. Гурт монети – секторальне рифлення.
На аверсі монети змальовано малий Державний Герб України, логотип Монетного двору Національного банку та логотип КНДІСЕ. На реверсі зображено будівлю інституту з написом «100 РОКІВ – Київський науково-дослідний інститут судових експертиз».
Над реалізацією проекту працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук та скульптори Володимир Дем’яненко, Анатолій Дем’яненко.
Ціна продажу монети «100 років Київському науково-дослідному інституту судових експертиз» – 19 гривень. Придбати її можна в територіальних управліннях Національного банку України та у відповідних дистриб’юторів Національного банку. Монета є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Іншим приємним і не менш цінним подарунком для КНДІСЕ став оригінальний маркований конверт від «Укрпошти». Він введений в обіг і для пересилання письмової кореспонденції в усіх відділеннях поштового зв’язку з 4 липня 2013 року. На конверті зображено будівлю інституту та розміщено напис: «Київський науково-дослідний інститут судових експертиз.100 років»; мікрошрифт: «УКРАЇНА UKRAINA». Марка демонструє логотип інституту та написи: «УКРАЇНА UKRAINA 2013». Номінал марки становить 2 грн. Тираж – 500 000 примірників.

Можливо вам буде цікаво: