Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Окремі можливості судових експертів Київського НДІСЕ

Досить часто у нашому суспільстві виникають конфліктні й неоднозначні ситуації, в котрих з’ясувати істину здається неможливо. Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз щоденно допомагають громадянам вирішити найскладніші суперечності та владнати дискусії між сторонами, які по-різному дивляться на проблемні питання.

Одним із найзатребуваніших видів досліджень є почеркознавча та лінгвістична експертиза. ЇЇ основним завданням вважається ідентифікація виконавця рукописного тексту. Від кількох літер на розписках до численних томів архівних документів – експерти працюють з різними видами і масштабами завдань. Крім ідентифікаційних питань, спеціалісти можуть установити факт виконання рукопису під впливом будь-яких природних чи штучних збиваючих факторів. Наприклад, якщо недобросовісні громадяни дозволили собі внести корективи у Вашу розписку про передачу коштів, чи будь-якого іншого майна, експерти з легкістю зможуть викрити подібні фальсифікації. Не вдасться приховати від пильного ока фахівця й факт навмисної зміни почерку з наслідуванням іншої особи чи підробки підпису в угодах купівлі-продажу. За словами директора КНІДІСЕ Олександра Рувіна, експерти-почеркознавці можуть чітко з’ясувати чи виконаний рукописний текст певною особою, її вік, стать, а також умови і фактори під впливом яких був виконаний текст. У разі необхідності, співробітники Київського НДІСЕ виконують також лінгвістичне дослідження усного та писемного мовлення. Так, авторознавча експертиза розповідає про умови та особливості складання тексту автором документа, місце формування його мовленнєвих навичок, рідної мови, освіти тощо. Навіть якщо підпис ідентифіковано конкретному громадянину, експерт може довести, що зробив він його, наприклад, під тиском. А психологічна експертиза, зокрема, дозволяє визначити справжній рівень моральної шкоди, заподіяної людині тими чи іншими діями або бездіяльністю

Не менш популярним серед запитуваних є дослідження голографічних зображень, проведення фототехнічної та портретної експертизи. Від визначення типу і марки технічних засобів, якими були зроблені фото і відеоматеріали, до з’ясування технологічних і технічних характеристик зйомки – судові експерти можуть розповісти всі деталі, невидимі для неозброєного ока. Спеціалісти КНДІСЕ готові допомогти визначити розмірні характеристики зображень та ідентифікувати предмети, приміщення, ділянки місцевості, відображені на знімках (негативах) чи відеозаписах.

Часто повторювана ситуація – трапилось ДТП і винуватець зник з місця події, при цьому його авто таки потрапило до об’єктиву камери вуличного відеоспостереження. Знайти втікача – справа техніки. Отримане зображення може бути не чітким і пошкодженим, але робота експерта з таким матеріалом, його дослідження й висновки можуть значно допомогти слідству.

Загалом роль висновків судового експерта у забезпеченні правосуддя важко переоцінити, адже саме вони, зрештою, формують рішення справедливого суду.

Можливо вам буде цікаво: