Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Новий рівень міжнародного співробітництва: директор КНДІСЕ Олександр Рувін презентував Інститут на зустрічі делегатів ENFSI

17-19 травня 2017 року у місті Берлін відбулася щорічна зустріч представників найпотужнішої Європейської мережі судово-експертних установ (European Network of Forensic Science Institutes ENFSI).

Понад 110 учасників із 36 країн світу зібралися для обговорення сучасного стану судово-експертної діяльності, проблем та перспектив розвитку галузі, соціальних викликів у криміналістиці. Особливу увагу делегати приділили питанням боротьби з тероризмом, популярності біометрії та проблемі конфіденційності, зростаючій ролі і важливості відеоспостереження.

В другий робочий день свої презентації проводили нові учасники ENFSI, одним з яких став Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Директор КНДІСЕ Олександр Рувін подякував керівництву та членам ENFSI за можливість долучитися до міжнародної європейської спільноти та стати її повноправним учасником.

На знак підтвердження співпраці голова ENFSI вручив новим керівникам установ-членів ENFSI відповідні сертифікати членства та представництва.

Також впродовж другого робочого дня учасники заходу розглянули звіт ENFSI за 2016 – 2017 роки, обговорили стратегічний план на 2017 – 2020 роки, а також ознайомилися із презентацію співробітництва з Британським поліцейським коледжем.

У перервах між виступами й презентаціями учасники вели дискусії з проблемних питань, знайомилися та обмінювалися власним експертним досвідом.

Наприкінці роботи делегати провели вибори нових членів Ради ENFSI, подискутували з приводу презентації проекту Плану дій 2017 – 2018 роки і погодили наступні зустрічі. На цьому зібрання 2017 року було офіційно завершено.

Загалом членство Київського НДІСЕ в рядах представників ENFSI довгоочікувана і радісна подія. Діяльність в рамках Європейської мережі судово-експертних установ має надзвичайне значення для KFI, оскільки надасть можливість:

  • визнання результатів висновків українських судових експертів Міністерства юстиції міжнародними та/або іноземними судами;
  • здійснення належного контролю за дотриманням якості проведення судових експертиз відповідно до міжнародних вимог (ДСТУ ІS0/ІЕС 17025:2006);
  • залучення українських судових експертів Міністерства юстиції до роботи у міжнародних експертних комісіях;
  • використання єдиних світових та європейських експертних методик при проведенні судових експертиз;
  • підвищення ефективності результатів експертної діяльності дякуючи тісній взаємодії з відповідними світовими та європейськими експертними установами;
  • здійснення постійного моніторингу новітніх розробок, методик і обладнання з метою підвищення ефективності роботи судових експертів, обмін експертним досвідом з колегами, впровадження найкращих світових досягнень у практику судових експертів Міністерства юстиції України.

Спілкування та дискусія на такому високому міжнародному рівні має важливе значення у світлі євроінтеграційних прагнень нашої Держави, адже Україна зобов’язалася здійснити масштабні внутрішні перетворення, у тому числі провести необхідні реформи, зокрема у сфері судової експертизи та криміналістики. Сьогодні, як ніколи раніше, маємо консолідувати зусилля, спрямовані на виконання цих стратегічних завдань.

Можливо вам буде цікаво: