Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Київський НДІСЕ отримає новий порівняльний мікроскоп для виконання унікальних криміналістичних експертиз

За рішенням Кабінету міністрів України Київський науково-дослідний інститут судових експертиз для потреб проведення судових криміналістичних видів досліджень придбає сучасний моторизований порівняльний мікроскоп від світового лідера з виробництва приладів для наукового застосування.

Ухвала стала результатом зустрічі 20 лютого 2017 року Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з сім’ями героїв Небесної сотні. Рідні загиблих звернулися до перших керманичів держави з проханням виділити ресурси на придбання необхідного обладнання.

Рішення про придбання мікроскопа підтримав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. Він відзначив, що термін проведення балістичних експертиз у справах Майдану, які призначаються слідчими Генеральної прокуратури України, можна значно скоротити за умови наявності відповідної технічної бази та оновлення обладнання.

Моторизований порівняльний мікроскоп – це система, яка поєднує концепцію розумної моторизації і автоматизації та вражаючі оптико-механічні характеристики приладу. У порівняльних мікроскопах застосовується схема з об’єктивами для кожного окремого виду збільшення, що дозволяє досягати потужної світлосили і високої деталізації об’єктів. Різні методи порівняння зображень можуть бути реалізовані за допомогою вбудованої керуючої системи або з персонального комп’ютера безпосередньо в момент реєстрації зображення.

За словами директора КНДІСЕ Олександра Рувіна: «Дане обладнання – це вагоме придбання для інституту, яке застосовується в лабораторіях провідних країн світу. За допомогою його використання, ми зможемо вийти на новий рівень міжнародного визнання українських експертних висновків і зарекомендувати себе кращими представниками судово-експертного забезпечення».

Нагадаємо, нині на виконанні в експертів КНДІСЕ знаходяться справи, пов’язані з ключовими подіями для нашої держави, зокрема, проведенням антитерористичної операції на Сході та Революцією Гідності. Зусиллями фахівців Київського НДІСЕ вдалося ідентифікувати 12 автоматів Калашникова, які належали підрозділу «Беркут». Експерти встановили відповідність куль, що поранили людей на Майдані, зброї, з якої здійснювався обстріл. Продовжується міжнародна співпраця з представниками Інституту судових експертиз Нідерландів, Національною поліцією та Радою безпеки Нідерландів щодо завершення проведення комплексної комісійної криміналістичної експертизи за фактом катастрофи пасажирського літака «Боїнг 777» рейсу «HM17» та багатьох інших важливих розслідувань, як всередині держави, так і поза її межами.

Можливо вам буде цікаво: