Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ стали учасниками семінару «Особливості огляду місця події (пожежі) та проведення пожежно-технічної експертизи»

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз стали учасниками науково-практичного семінару на тему «Особливості огляду місця події (пожежі) та проведення пожежно-технічної експертизи», що відбувся на базі Національної академії внутрішніх справ України.

До участі в заході було запрошено представників Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, науково-експертних установ та вищих навчальних закладів.

Актуальність теми зустрічі спеціалістів не викликає сумніві, оскільки пожежно-технічна експертиза є одним із найскладніших інженерно-технічних видів досліджень. Вона проводиться з метою встановлення причин пожеж, обставин, які сприяли їх виникненню і поширенню, визначення місця (вогнища) виникнення пожежі, її тривалості тощо. Також, подібні дослідження дозволяють встановити відповідність протипожежного стану об’єкта вимогам норм пожежної та техногенної безпеки. У разі якщо об’єкт не відповідав цим вимогам і там виникла пожежа, вдається можливим встановити чи перебували ці невідповідності в причинно-наслідковому зв’язку з виникненням пожежі.

Захід поєднав теоретичну та практичну складові, що полягали в активному обговоренні актуальних проблем проведення огляду місця події при пожежі. Увага присутніх, в першу чергу, була сфокусована на особливостях збирання доказової інформації, визначення способів вчинення і приховання такого роду злочинів, а також окрему увагу приділено процесуальному статусу спеціаліста та експерта.

Окрім цього, обговорювалася необхідність вироблення системи тактичних прийомів, які повинні застосовуватися при огляді місця пожежі, зокрема особливостей фіксації та вилучення доказів, використання спеціальних знань, призначення різного роду судових експертиз при динамічній та статичній стадіях огляду.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз на семінарі представляли: завідувач відділом досліджень з питань безпеки життєдіяльності, пожежно-технічних та електротехнічних досліджень КНДІСЕ Олександр Шмерего та заступник завідувача Олександр Лисенко.

Доповіді учасників КНДІСЕ було присвячено організаційним питанням дослідження обставин пожеж та дотримання вимог пожежної безпеки та особливостям дослідження пожеж, пов’язаних з аварійною роботою електрообладнання.

«Однією з найактуальніших проблем на сьогодні залишається питання підготовки кадрів. В результаті того, що спеціалізовані навчальні заклади не дають фахівцям котрі досліджують місця подій достатнього рівня знань, початкові дії на місці пожежі виконуються неналежним чином. Це значно ускладнює проведення судових експертиз і в багатьох випадках дозволяє правопорушникам уникнути відповідальності. Питання потребує негайного вирішення шляхом співпраці зі спеціалізованими навчальними закладами», – зауважив завідувач відділом досліджень з питань безпеки життєдіяльності, пожежно-технічних та електротехнічних досліджень КНДІСЕ Олександр Шмерего.

Після обговорення та активних дискусій учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів сприяє налагодженню співпраці та вироблення єдиного підходу до розв’язання проблемних питань, що виникають під час проведення такої слідчої (розшукової) дії як огляд місця події (пожежі) та особливості призначення пожежно-технічної експертизи. Результати даного семінару знайдуть своє значення у практичних рекомендаціях та пропозиціях щодо внесення змін та доповнень до законодавства України.

Можливо вам буде цікаво: