Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт КНДІСЕ учасничав у семінарі із запобігання торгівлі вогнепальною зброєю, у м. Мадрид (Іспанія)

06 та 07 листопада 2023 року завідувач відділу КНДІСЕ, Ігор Чалюк, взяв участь у запланованих заходах для PEUE23 «Семінар із запобігання торгівлі вогнепальною зброєю, зокрема PMF (вогнепальна зброя приватного виробництва), 3D-зброя», який був організований Guardia Civil в Мадриді (Іспанія).

Під час семінару провідні експерти світу обмінювалися досвідом використання 3D-технологій при виготовленні вогнепальної зброї та обговорювали питання стану національних законодавчих норм права, які регулюють функціонування 3D-технологій щодо виготовлення у світі вогнепальної зброї.

В процесі роботи було розглянуто питання дослідження слідів, технологій та можливостей ідентифікації вогнепальної зброї, яка вироблена з технологією 3D; було обговорено між правоохоронною спільнотою та судовими експертами питання на предмет аналізу, експертизи вогнепальної зброї, виготовленої за допомогою 3D-принтерів, а також питання щодо протидії незаконному виробництву вогнепальної зброї за допомогою 3D-принтерів.

В рамках семінару була представлена виставка різних типів принтерів, зразків вогнепальної зброї виготовленої з технологією 3D.

Також було піднято питання щодо виготовлення дронів та допоміжних засобів, в тому числі перероблення набоїв, які вироблені за допомогою технології 3D, що використовуються в Україні під час війни з російською федерацією.

Можливо вам буде цікаво: