Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт Черкаського відділення КНДІСЕ взяла участь у навчально-методичному семінарі в Черкаській обласній прокуратурі

Анна Стромило, експерт Черкаського відділення КНДІСЕ, взяла участь у навчально-методичному семінарі в Черкаській обласній прокуратурі на тему «Особливості здійснення досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені за участю та стосовно дітей, у тому числі із використанням найкращих міжнародних практик правосуддя, дружнього до дитини». Навчально-методичний семінар відбувся 16 червня 2023 року.

З метою забезпечення ефективної реалізації існуючих обов’язкових універсальних та європейських стандартів захисту та забезпечення прав дітей, а також виконання вимог міжнародного законодавства, зокрема керівних принципів комітету міністрів ради Європи щодо правосуддя, дружнього до дитини, при здійсненні досудового розслідування та розгляді в суді кримінальних проваджень за участі дітей, виконанні судових рішень.   

У роботі семінару взяли працівники відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству обласної прокуратури, ювенальні прокурори окружних прокуратур, запрошені представники РЦБВПД, ГУНП в Черкаській області, слідчі та дізнавачі територіальних відділів поліції, уповноважені на розслідування кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми та за участі дітей.

Особлива увага присутніх була прикута до виступу судового експерта Анни Стромило, яка розкриваючи тему «Дослідження впливу насильства над неповнолітніми в судово-психологічній експертизі» детально обговорила з учасниками навчально-методичного семінару особливості психічного стану, фізичного розвитку та поведінки неповнолітніх, які є потерпілими, свідками домашнього насильства, що дозволяє встановити психологічне насильство. У своїй презентації експерт зосередила увагу на проведенні судово-психологічної експертизи в кримінальних провадженнях щодо злочинів проти статевої недоторканості неповнолітніх.

Можливо вам буде цікаво: