Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Представники найбільших тютюнових корпорацій провели зустріч з керівництвом Київського НДІСЕ

Представники найбільших компаній тютюнових виробів провели зустріч з керівництвом Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Так, до КНДІСЕ прибули учасники Асоціації «Укртютюн», компанії «В.А.Т.-Прилуки», «Імперіал Тобако Юкрейн», «Філіп Морріс Україна» та «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна».

Метою зустрічі стало обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 року №172-р, відповідно до якого Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України було визначено головною державною експертною установою, відповідальною за проведення криміналістичних експертиз щодо встановлення автентичності тютюнової продукції та ідентифікації обладнання, на якому вона виготовлена.

Відповідне рішення було прийняте в рамках реалізації «Стратегії у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року». Положення документу спрямовані на ліквідацію незаконної торгівлі сигаретами та іншими тютюновими виробами, їх незаконного виробництва та підробки.

За словами директора Київського НДІСЕ Олександра Рувіна проблема контрафактного виготовлення тютюнових виробів є надзвичайно актуальної для України та потребує негайного вирішення. Київський НДІСЕ на часі має повний комплект обладнання (зокрема спеціальний апаратний комплекс для визначення характеристики тютюну та його походження), що дозволяє швидко та повно досліджувати як тютюнові вироби, так і матеріали їх пакування. Співпраця експертів з компаніями, що виробляють тютюнові продукти, дозволить оперативніше розв’язувати проблемні питання.

Представники тютюнових корпорацій під час розмови зазначили, що докладають всіх зусиль у боротьбі з контрабандною продукцією на місцях, проте локальних зусиль не достатньо. Координація діяльності на державному рівні, співпраця з судовими експертами дозволить зробити значний крок вперед у даному напрямку.

Можливо вам буде цікаво: