Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Засідання Робочої групи Проекту «Дія – ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності»

Завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олег Посільський став учасником чергового засідання Української Робочої групи з дослідження психоактивних речовин в рамках проекту «Дія – ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності».

Захід відбувся за участі регіонального координатора проекту Хосе Мануеля Колодраса та експертів – Даріуша Зуба та Маріо Ріка.

У спільній зустрічі взяли участь представники: Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України, Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Департаменту податкових та митних експертиз Державної фіскальної служби України, Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України.

Учасники обговорили можливість обробки даних експертних лабораторій з метою узагальнення картини найпоширеніших наркотичних засобів в Україні, отримання належної інформації про потреби специфічних референтних зразків для тестів, а також отримання інформації в контексті підготовки міжлабораторної практичної вправи з якості проведення досліджень, а саме визначення речовин, які б становили практичний інтерес.

Іноземні колеги відзначили, що надзвичайно важливими є координація та інтеграція зусиль партнерів, покращення взаємодії в межах спеціальних програм і стратегій. Крім того, актуальним є проведення спільних науково-практичних заходів, на яких удосконалюється досвід використання спеціальних знань для вирішення завдань попередження, розкриття та розслідування злочинів, пов’язаних із протидією наркотикам.

Під час першого засідання робочої групи Київський НДІСЕ взяв на себе ініціативу організації та розробки спільних навчать, які б відповідали на запити та проблемні питання фахівців, що виникають в процесі дослідження психоактивних речовин.

За словами завідувача відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів КНДІСЕ Олега Посільського лабораторія Київського інституту за останній час зазнала масштабного оновлення матеріально-технічної бази, зокрема у сфері хроматографії. Експерти мають можливість працювати з повною лінійкою найсучаснішого хроматографічного обладнання для дослідження різних видів речовин, насамперед наркотичних.

Загалом результатом проведення Української Робочої групи з дослідження психоактивних речовин в рамках проекту «ДІЯ – ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності» стало посилення:

  • знань і поглиблене просування передового досвіду щодо зменшення пропозицій та попиту на наркотики та багатосторонніх проблем, що відповідають міжнародним стандартам прав людини та узгоджуються зі стратегіями та політикою ЄС, шляхом надання технічної допомоги, що ґрунтуються на потребах, у формі короткострокових, індивідуалізованих технічних порад та рівноправного співробітництва із зацікавленими країнами та регіональними організаціями;
  • довіри та міжрегіонального співробітництва щодо питань, пов’язаних із наркотиками, між країнами-бенефіціантами та їх колегами з ЄС;
  • сумісних можливостей та оперативних навичок органів кримінальної юстиції, особливо в їх здатності проводити кримінальні розслідування, що ґрунтуються на даних аналітики (розвідки) та доказах, а також стратегічного аналізу та оцінки загроз у галузі протидії організованій злочинності у сфері наркоторгівлі із дотриманням прав людини та верховенства права.

Можливо вам буде цікаво: