Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Засідання колегії Міністерства юстиції України

22 червня 2017 року в Міністерстві юстиції відбулася колегія за участю представників структурних підрозділів відомства з усіх регіонів України. Одним із спікерів заходу виступив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін.

Учасники зібрання обговорили загальні результати діяльності Міністерства юстиції і всіх підпорядкованих йому органів у нинішньому році і розглянули плани та можливості для подальшого розвитку на друге півріччя.

Розпочався захід з вітального слова Міністра юстиції України Павла Петренка:

«На цей рік ми поставили перед собою доволі амбітні цілі, які потребують злагодженої роботи тисяч співробітників системи органів юстиції. Тому дуже важливо, щоб усі ми справді були єдиною командою – командою однодумців, яка керується спільними цінностями», – наголосив очільник центрального органу виконавчої влади України.

На порядок денний засідання колегії було винесено питання функціонування реформи органів системи юстиції, результати роботи та показники по фактичному виконанню виконавчих документів, у тому числі на користь держави і т.д..

Важливим питанням для обговорення став стан роботи науково-дослідних установ України. Директор КНДІСЕ у своєму виступі проаналізував динаміку показників виконання судових експертиз за минулі роки, виокремив перелік найзатребуваніших експертних досліджень та окреслив загальні напрямки розвитку Київського науково-дослідного інституту судових експертиз на майбутнє, в тому числі: здійснення міжнародного співробітництва, матеріально-технічне забезпечення, розвиток експертної та науково-методичної діяльності тощо.

Обговорили учасники стратегічний план діяльності Міністерства юстиції України на 2017 рік, який полягає у формуванні ефективної, дієвої та скоординованої системи юстиції.

«Стратегічний план був підготовлений робочою групою Міністерства у співпраці з експертами проекту ЄС, в результаті чого ми змогли використати передові світові методології стратегічного планування. Під час підготовки стратегії ми проаналізували всі внутрішні та зовнішні чинники, які впливатимуть на роботу відомства та реалізацію запланованого», – підкреслив Міністр Юстиції України Павло Петренко.

Перший стратегічний пріоритет плану діяльності – це насамперед забезпечення верховенства права у нашій державі. Міністерство юстиції в межах повноважень сприяє проведенню судової реформи в Україні, створенню сучасної моделі системи судово-експертного забезпечення відповідно до аналогічних прогресивних інститутів держав-членів ЄС та норм міжнародного права.

Основними завданнями даного напрямку є:

  1. забезпечення принципів незалежності судово-експертної діяльності від органів державної влади та місцевого самоврядування, суддів, органів кримінальної юстиції та правоохоронних органів;
  2. застосування єдиних методичних підходів при виконання судових експертиз та атестації судових експертів;
  3. посилення взаємодії між усіма суб’єктами судово-експертної діяльності України з метою ефективної праці.

Варто відзначити, що цілі, окреслені в стратегічному плані діяльності Міністерства юстиції України, вже реалізуються у Київському НДІСЕ і приносять результати. Розвиток міжнародного співробітництва поклав початок діяльності КНДІСЕ в Європейській мережі судово-експертних установ ENFSI, визнання професійності українських судових експертів на світовій арені, участь в міжнародних робочих групах за різними напрямами криміналістичних досліджень.

Крім того, активно проводиться робота щодо атестації в межах єдиної Комплексної системи управління якістю відповідно до міжнародних вимог, що дає підстави для визнання міжнародними судами результатів висновків судових експертів Київського НДІСЕ Міністерства юстиції.

Таким чином,підсумовуючи, необхідно зазначити, що нинішня ситуація є досить перспективною і Київський науково-дослідний інститут судових експертиз продовжуватиме активну діяльність на захист прав людини та основоположних свобод наших громадян.

Можливо вам буде цікаво: