Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

З робочим візитом експерти Київського НДІСЕ відвідали Національне бюро розслідувань Республіки Фінляндія

В рамках програми технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX), що здійснюється Європейською Комісією з обміну досвідом, експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України з робочим візитом відвідали Національне бюро розслідувань (NBI) Республіки Фінляндія.

Метою візиту стало вивчення проблемних питань комп’ютерно-технічної експертизи, пов’язаних з аналізом кіберзлочинів і шкідливих програм, обмін знаннями та практичним досвідом фахівців, щодо проведення комп’ютерно-технічних досліджень, пов’язаних з кіберзлочинністю, та вивчення механізмів ефективної взаємодії фахівців у випадках дослідження та аналізу шкідливих програм.

Експертами Київського НДІСЕ була проведена презентація діяльності української експертної установи, здійснено ознайомлення з діяльністю Національного бюро розслідувань Фінляндії та налагоджено двостороннє співробітництво між установами.

В рамках роботи із закордонними колегами, фахівці КНДІСЕ мали можливість ознайомитися з:

  • діяльністю Національного бюро розслідувань, станом кіберзлочинності та боротьби з нею у Фінляндії;
  • дослідженням кіберзлочинності та проведенням комп’ютерно-технічної експертизи;
  • основними криміналістичними процедурами збору електронних доказів під час розслідування кіберзлочинів.

В рамках візиту українські судові експерти також відвідали центральний офіс Судової лабораторії кіберзлочинності, Національний центр кібербезпеки (NCSC) та відділ судової експертизи Департаменту поліції Гельсінкі.

Завершальним етапом зустрічі стало відвідування виставкової галереї підробок картин відомих світових митців, які було конфісковано.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України продовжить налагодження співпраці з міжнародними колегами, запозичувати кращий іноземний досвід та впроваджувати його в українську експертну практику.

Можливо вам буде цікаво: