Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Видано два нові стандарти, розроблені Технічним комітетом 192 «Судова експертиза»

Розроблені Технічним комітетом 192 «Судова експертиза» (далі – ТК 192 «Судова експертиза») стандарти були прийняті Національним органом стандартизації, функції якого в Україні, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1163 «Про визначення державного підприємства, яке виконує функції національного органу стандартизації» виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (далі – ДП «УкрНДНЦ»).

ДП «УкрНДНЦ» оголосило про видання двох нових стандартів у галузі судової експертизи, зокрема ДСТУ 9135:2021 Судова біологічна експертиза. Молекулярно-генетичні  дослідження. Терміни та визначення понять та ДСТУ 9122:2021 Судова почеркознавча експертиза. Терміни та визначення понять.

Стандарт ДСТУ 9135:2021 Судова біологічна експертиза. Молекулярно-генетичні  дослідження. Терміни та визначення понять установлює терміни та визначення понять у галузі судової молекулярно-генетичної експертизи. Стандарт призначено для застосування працівниками державних спеціалізованих установ, які здійснюють судово-експертну діяльність на підставі Закону України «Про судову експертизу», та інших учасників кримінально-процесуальної діяльності.

Стандарт ДСТУ 9122:2021 Судова почеркознавча експертиза. Терміни та визначення понять унормовує українські терміни та визначення понять у галузі судового почеркознавства, які застосовують для судового почеркознавчого експертування. Стандарт призначено застосовувати в роботі суб’єктів, які проводять судово-експертну діяльність в судово-експертному забезпеченні правосуддя, суб’єктів, які здійснюють правоохоронну й судову діяльність, а також для організування освітнього процесу, наукової діяльності. Терміни, встановлені цим стандартом, рекомендовано вживати в судовому почеркознавчому експертуванні, методиках дослідження об’єктів судової почеркознавчої експертизи, в працях зі стандартизування, в науковій, навчально-методичній і публіцистичній літературі.

Розроблені ТК 192 «Судова експертиза» стандарти гармонізовані з європейськими й міжнародними нормативними актами, та сприятимуть розвитку сфер криміналістики та судової експертизи в Україні з урахуванням європейського й світового досвіду.

Можливо вам буде цікаво: