Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Вітання Президента України з нагоди Дня судового експерта

Шановні друзі!

Щиро вітаю всіх судових експертів України із професійним святом.

Українська судова експертиза пройшла складний шлях становлення і розвитку та тісно пов’язана з історією нашої держави.

4 липня 1913 року при прокурорі Київської судової палати був заснований Кабінет науково-судової експертизи. Сьогодні – це Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, одна з найстаріших державних експертних установ України.

Усі ці роки колектив досвідчених експертів та міцна лабораторна база інституту сприяли тому, що саме його фахівцям традиційно доручалися найскладніші експертизи у справах за подіями, що набули широкого резонансу у суспільстві.

За 105 років було проведено понад півтора мільйони судових експертиз, майже половину з яких – за роки незалежної України. Це, насамперед, експертизи у справах, які пов’язані з тероризмом, масовою загибеллю людей, публічними закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, корупційними діяннями колишніх високопосадовців тощо.

У період після Революції Гідності експертами інституту на високому професійному рівні було проведено оцінку збитків нашій державі, завданих анексією Криму і Севастополя, забезпечено неспростовними доказами слідство у справах катастрофи малайзійського Боїнга рейсу МН17, загибелі героїв Небесної Сотні, трагічних подій АТО в Іловайську та Дебальцевому, пожеж та вибухів на військових арсеналах у Сватовому, Балаклії, Калинівці та багатьох інших подій.

У день професійного свята ми не лише знову оглядаємо минулі досягнення, а й звіряємо їх із завданнями, які належить виконати у майбутньому.

Українська судова експертиза, в якій зосереджено вагому частину інтелектуальної, науково-технічної еліти країни, яскраво довела свою здатність до швидкого й ефективного реформування та вміння працювати у непростих сучасних умовах, гідно продовжуючи кращі традиції, започатковані у минулому сторіччі її видатними першопрохідцями.

Шановні друзі! Сердечно вітаю вас із професійним святом та зі 105-річчям судової експертизи в Україні. Хочу подякувати фахівцям і науковцям, усім, хто працює в експертних установах, за їх чесну, самовіддану, натхненну працю та виявлені при цьому високий професіоналізм і патріотизм.

Держава зі свого боку зробить усе можливе для реалізації законних прав та гарантій незалежності судових експертів, створення оптимальних можливостей виконання ними своїх професійних обов’язків.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, нових успіхів у вашій відповідальній справі.

Можливо вам буде цікаво: