Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Відбулися секції судової товарознавчої експертизи, судово-технічної експертизи документів та судової транспортно-товарознавчої експертизи

З 04 квітня по 07 квітня 2023 року відбулися секції судової товарознавчої експертизи, судово-технічної експертизи документів та судової транспортно-товарознавчої експертизи науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при  Міністерстві юстиції України. Секції пройшли в режимі відеоконференцій.

У роботі секції судової товарознавчої експертиз від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України брали участь:

 • Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ
 • Вікторія Сорокіна, провідний судовий експерт відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності
 • Наталія Адамчук, головний судовий експерт Вінницького відділення КНДІСЕ
 • Олег Баулін, завідувач відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва

Учасники  секції розглянули пояснювальні записки на НДР, заплановані до включення до Тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2024 рік, заслухали рецензії на остаточні звіти; обговорили стан виконання поточних НДР (відповідно до Тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2023 рік); переглянули хід впровадження наукових робіт. Також були розглянуті інші актуальні питання судової товарознавчої експертизи, що постали на часі в умовах війни. Зокрема, розглядалися питання Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності, затвердженої наказом Міністерства економіки України та Фонду державного майна України від 18 жовтня 2022 року № 3904/1223.

Секцію судово-технічної експертизи документів від КНДІСЕ представляли:

 • Олександр Рувін, директор КНДІСЕ
 • Віктор Костецький, завідувач лабораторії криміналістичних видів досліджень
 • Вікторія Куликовська, завідувач відділу технічних досліджень документів
 • Микола Молибога, провідний науковий співробітник
 • Олександр Садченко, завідувач лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення та міжнародного співробітництва КНДІСЕ

Учасники обговорили етапи виконання науково-дослідних робіт відповідно до Тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України, а також інші актуальні питання технічної експертизи документів.

Робота секції судової транспортно-товарознавчої експертизи була представлена наступними представниками КНДІСЕ:

 • Андрій Юхименко, завідувач сектору товарознавчих досліджень військового майна, техніки та озброєння
 • Сергій Береговий, головний судовий експерт КНДІСЕ

Учасники відповідно до порядку денного розглянули пояснювальні записки на НДР, заплановані до включення до Тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2024 рік, заслухали рецензії на остаточні звіти; обговорили стан виконання поточних НДР та інші актуальні питання судової транспортно-товарознавчої експертизи, що постали на часі в умовах війни.

Робота секцій пройшла продуктивно, питання порядку денного учасники секцій розглянули в повному обсязі.

Можливо вам буде цікаво: