Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Відбулися секції судової експертизи матеріалів, речовин та виробів, судової лінгвістичної експертизи, відеозвукозапису та фототехнічної експертизи, судової психологічної експертизи

З 20 по 21 квітня 2023 року відбулися секції судової експертизи матеріалів, речовин та виробів, судової лінгвістичної експертизи, відеозвукозапису та фототехнічної експертизи, судової психологічної експертизи науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. Секції пройшли в режимі відеоконференцій.

У роботі секції судової лінгвістичної експертизи від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України у роботі секції взяли участь:

 • Світлана Долинківська, завідувач сектору лінгвістичних досліджень писемного мовлення
 • Ірина Ткачук, провідний судовий експерт
 • Наталія Устіменко, судовий експерт Тернопільського відділення КНДІСЕ

Людмила Ткач, представник Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України також взяла участь у роботі секції.

Учасники секції обговорили стан і перебіг виконання поточних НДР, розглянули пояснювальні записки на нові теми, заплановані для включення до тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції  України на 2024 рік. Також на секції розглянули остаточні звіти та рецензії на роботи, що були завершені у 2022 році.

Секцію судової експертизи відеозвукозапису та фототехнічної експертизи від КНДІСЕ представляли:

 • Євген Тимко, завідувач відділу фоноскопічних, комп’ютерних досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ
 • Анаіт Ованнісян, заступник завідувача відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних досліджень КНДІСЕ
 • Владислав Смірнов, старший судовий експерт відділу фоноскопічних, комп’ютерних досліджень

Під час роботи секції учасники розглянули пояснювальні записки на нові теми, заплановані для включення до тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції  України на 2024 рік та обговорили стан та перебіг виконання поточних НДР. Всі питання були розглянуті відповідно до порядку денного.

У роботі секції судової експертизи матеріалів, речовин та виробів від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України у роботі секції взяли участь:

 • Олег Посільський, завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів КНДІСЕ (голова секції)
 • Людмила Ковальчук, провідний судовий експерт відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів КНДІСЕ
 • Лариса Олійник, старший судовий експерт відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів КНДІСЕ

Традиційно учасниками була обговорена послідовність етапів виконання науково-дослідних робіт відповідно до Тематичного плану НДР НДУСЕ, зокрема щодо розроблення методики дослідження автомобільних палив зміненого компонентного складу. Також на секції окрему увагу приділили  актуальним проблемам дослідження матеріалів, речовин та виробів, а також розширенню переліку питань за експертною спеціальністю 8.11 тощо.

Роботу секцію психологічної експертизи від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України представляли:

 • Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ
 • Едуард Литвиненко, головний судовий експерт відділу психологічних досліджень
 • Тетяна Тамакова, заступник завідувача лабораторії психологічних досліджень

Під час засідання секції обговорювався хід виконання НДР відповідно до Тематичного плану науково-дослідних робіт науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України; рецензії на висновки експертів та інші актуальні питання проведення судової психологічної експертизи.

Можливо вам буде цікаво: