Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Відбулося засідання Секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності

Експерти КНДІСЕ взяли участь у засіданні Секції судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України.

Учасниками від Київського НДІСЕ виступили: Інна Голова, завідувач відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності КНДІСЕ (заступник голови секції); Віктор Давидченко, провідний судовий експерт Кропивницького відділення КНДІСЕ; Наталія Климова, провідний судовий експерт відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності КНДІСЕ.

Окрім учасників від науково-дослідних судово-експертних установ Міністерства юстиції України, у роботі Секції також взяли участь начальник Відділу організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Наталія Ткаченко та заступник начальника Управління нормативно-правового забезпечення суміжних з правосуддям правових інститутів – начальник Відділу нормативно-правового та науково-методичного забезпечення судово-експертної діяльності Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України Ольга Стельмах.

На розгляд Секції було винесено питання:

  1. Обговорення звітів по НДР, що завершені у 2017 році.
  2. Розгляд стану виконання НДР, які виконуються відповідно до тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2018 рік.
  3. Розгляд пояснювальних записок до тем НДР, що плануються для включення у тематичний план НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2019 рік.
  4. Розгляд спірних питань експертної практики та обговорення актуальних проблем судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності тощо.

Секція заслухала від керівників НДР, які виконуються відповідно до тематичного плану НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2018 рік, звіти про стан виконання відповідних науково-дослідних робіт:

  • «Розробка методичних рекомендацій щодо розрахунку трудомісткості на розробку комп’ютерних програм на стадії раннього проектування на основі конструктивної моделі витрат СОСОМО ІІ»;
  • «Розробка методичних рекомендацій щодо застосування програмно-апаратних комплексів (спеціалізованого програмного забезпечення) для виявлення ознак плагіату у літературних, художніх та наукових творах»;
  • «Розробка методики з визначення ринкової вартості об’єктів права інтелектуальної власності».

Щодо пояснювальних записок до тем НДР, які плануються для включення у тематичний план НДР НДУСЕ Міністерства юстиції України на 2019 рік, Секція розглянула проект пояснювальної записки на тему «Методичні рекомендації «Особливості проведення експертних досліджень, пов’язаних з етикетками»», виконання якої передбачається на 2019-2020 рік. Свої позиції щодо цієї тематики висловили фактично всі члени Секції, а також запрошені представники профільних департаментів Міністерства юстиції України.

Проблематика НДР визнана актуальною та новою, але такою, що потребує уточнень та корегувань, вивчення відповідної судово-експертної діяльності, до наступного засідання осінньої Секції. Члени Секції та запрошені висловлювали свої позиції щодо оптимізації системи видів судової експертизи з питань інтелектуальної власності. Також розглядалися інші питання, зокрема, щодо організації проведення осіннього засідання Секції.

Заступник голови Секції Інна Голова (КНДІСЕ) також відзначила важливість проведення відповідної НДР для розвитку судової експертизи з питань інтелектуальної власності та запропонувала проводити відповідну НДР, після її уточнення, спільними зусиллями Центру та КНДІСЕ. Голова Секції Владислав Федоренко підтримав цю ініціативу, наголосивши, що співпраця між НДУСЕ завжди давала гарні результати.

Після завершення засідання секції, експерти КНДІСЕ продовжили роботу та стали учасниками міжвідомчого семінару «Судово-експертні дослідження літературних творів наукового характеру: питання методики», присвяченого відзначенню Міжнародного дня інтелектуальної власності.

Метою Семінару стала апробація основних положень «Методики дослідження літературних творів наукового характеру», розробленої НДЦСЕ з інтелектуальної власності в 2016-2017 рр., та вивчення перспектив, методів і форм використання програмних продуктів для виявлення ознак неправомірних запозичень у наукового характеру.

На розгляд учасників Семінару були винесені питання теоретичних та методичних засад судово-експертних досліджень літературних творів наукового характеру в Україні, особливості дослідження літературних творів наукового характеру судовими експертами у межах експертної спеціальності 13.1.1., перспективи, методи та форми використання програмних продуктів для виявлення ознак неправомірних запозичень у літературних творах наукового характеру.

Можливо вам буде цікаво: