Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки видатного криміналіста та діяча КНДІСЕ Михайла Яковича Сегая

3 нагоди відзначення 95-ої річниці від дня народження видатного українського діяча Михайла Яковича Сегая, на вулиці Інститутській, 27/6, що в Печерському районі столиці, відбулась церемонія відкриття пам’ятного знаку, який розміщено на фасаді житлового будинку, де проживав учений. В урочистостях взяли участь колеги з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Академії правових наук України, представники влади, родичі та друзі науковця.

Михайло Якович Сегай – видатний вчений-криміналіст, доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, людина, яка довгий період стояла на чолі науки у КНДІСЕ. Як згадали колеги видатного вченого, початок його професійної діяльності в першу чергу було пов’язано з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, в якому він очолював напрямок науки понад 45 років.

«Михайло Якович був криміналістом з великої літери, його праці досі ще ніхто не перевершив. Цього року, завдяки зусиллям фахівців Київського НДІСЕ, вдалося розшукати близько 200 робіт авторства М.Я. Сегая, про які до цього не було відомо. Ми зобов’язані зберегти та передати нащадкам його праці», – зазначив директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

У вітальному слові Олександр Спасибко, заступник голови Київської міської державної адміністрації зазначив, що в українській судовій експертизі зосереджена вагома частина становлення правосуддя. Представники керівництва Київської міської державної адміністрації, у свою чергу, раді допомогти звеличити пам’ять видатних діячів криміналістики, одним із яких був Михайло Якович Сегай.

На урочистому заході, до наукової спільноти з вітальним словом також звернувся голова Печерської райдержадміністрації Сергій Мартинчук:

«Умовою сталого розвитку суспільства є праця наукового товариства, яке генерує теоретичні та практичні розробки методик важливих досліджень. Окрім чималої наукової спадщини в напрямку криміналістики, Михайло Сегай, як педагог правових наук, підтримував якість української освіти на найвищому рівні, його студенти досягли чималих висот успішно захистивши кандидатські та докторські роботи», – наголосив у своїй промові Сергій Мартинчук.

Визнання українського вченого сягає світових кордонів, про це свідчить визнання міжнародної спільноти та нагородження Михайла Яковича Почесною медаллю ООН «За видатні заслуги у розвитку криміналістики та судової експертизи».

Під час урочистості згадали, яким їм запам’ятався видатний вчений і колеги з Академії правових наук України.

«Він був людиною, в якій поєднувалися не тільки професійні якості вченого, правознавця, криміналіста, а й хороші людські якості. Ті, хто мав можливість з ним спілкуватися, пам’ятають його як толерантного, доброго та щирого керівника», – розповіла віце-президент Національної академії правових наук України Наталія Кузнєцова.

«Практично відразу після отримання атестата зрілості Михайло Якович пішов на фронт. Він дійшов до Берліна. Все це, в тому числі, завдяки своєму інтелекту, знань. Це зберегло життя багатьом людям. Минуло 5 років з того часу, як його самого не стало. Ми вдячні всім, хто доклав зусиль, щоб з’явилася меморіальна дошка на будинку, де він жив», – зазначив під час свого виступу радник президії Національної академії правових наук України Володимир Тихий.

Особливо приємними та душевними стали спогади сина Михайла Яковича, Олександра Сегая який також був присутній на заході:

«Завдяки мамі Флорі Йосипівні Сегай у цьому будинку було тепло і затишно, що допомагало батькові та його учням рости не тільки хорошими професіоналами, а й хорошими людьми. До цього дому тягнулися люди. Хтось із великих сказав: Ми чогось варті, тому що стоїмо на плечах великих гігантів. Ось мій батько Михайло Сегай був одним з таких гігантів. Пам’ять про минуле – це наш міст в майбутнє », – розповів Олександр Сегай.

Можливо вам буде цікаво: