Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Відбулась зустріч керівництва Київського НДІСЕ та представників Консультативної місії Європейського Союзу

8 вересня у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбулась зустріч керівництва Інституту з представниками Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) з питань реформування сектору цивільної безпеки в Україні.

Початковий візит було організовано за ініціативи європейських колег для встановлення двосторонньої співпраці. Представники КМЄС ознайомилися із загальною структурою Інституту, досвідом та можливостями Київського НДІСЕ у проведенні, зокрема, криміналістичних досліджень.

Окрім загальних питань, йшлося про спільну роботу КНДІСЕ з дослідницькими центрами правоохоронних органів України та міжнародну співпрацю в окресленій галузі.

Так, на базі Київського науково-дослідного інституту вже найближчим часом для українських фахівців можуть бути організовані міжнародні семінари та тренінги від представників судово-експертних установ Європейського Союзу.

Про таку можливість розповів представник КМЄС Петро Вержді, старший радник з питань криміналістичної експертизи. Він відзначив, що Київський науково-дослідний інститут має широкий потенціал для організації подібних заходів.

Налагодження процесу проведення судово-експертної діяльності, на думку іноземного спеціаліста, завжди мусить мати теоретичне підґрунтя. Інноваційні методики повинні стати потужним допоміжним інструментом для молодих спеціалістів. Їх удосконалення, сучасне оформлення і трактування також може стати предметом спільної діяльності Консультативної місії ЄС з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз.

Директор інституту Олександр Рувін висловив сподівання, що співпраця з іноземними колегами сприятиме приведенню роботи Київського НДІСЕ у відповідність до стандартів та найбільш ефективних схем роботи відповідних підрозділів Європейського Союзу. Подібна діяльність особливо актуальна в рамках членства в Європейській мережі судово-експертних установ (European Network of Forensic Science Institutes – ENFSI).

Також, Олександр Рувін відзначив, що Київський науково-дослідний інститут завжди відкритий для співробітництва з партнерами, зокрема європейськими. Набутий від іноземних колег досвід впроваджується в щоденній роботі експертів. Така позиція демонструє практичну сторону співпраці з різними організаціями на різних рівнях, а також її безумовну результативність.

Можливо вам буде цікаво: