Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

В рамках проекту «Дія — ЄС» відбулось VII засідання Української робочої групи з дослідження психоактивних речовин

24 – 25 травня 2021 року, відбулося VII засідання Української робочої групи з дослідження психоактивних речовин (УРГ ДПАР), у якій взяла участь Лариса Олійник, старший судовий експерт відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів КНДІСЕ.

Робоча група проходила в рамках проекту «Дія – ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності» на базі Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. Проф. М.С. Бокаріуса» у м. Харків.

У роботі УРГ ДПАР взяли участь:
• Хосе Мануель Колодрас, регіональний координатор проекту «ДІЯ — ЄС».
• Наталія Ткаченко, голова УРГ ДПАР, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя.
• Олександр Клюєв, директор ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса».

Також були присутні представники НДУСЕ України, Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ, Державного НДЕКЦ МВС України, Державної митної служби, Інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Департаменту протидії наркозлочинності НПУ та ін.

Під час роботи УРГ ДПАР були опрацьовані питання участі представників УРГ ДПАР у міжвідомчій робочій групі Міністерства охорони здоров’я; статус проекту наказу Міністерства охорони здоров’я, згідно з яким сімейство речовин за хімічною структурою стане підґрунтям для визнання аналогами наркотичних засобів, психоактивних речовин і прекурсорів нових психоактивних речовин, виявлених в Україні. Також пройшло обговорення проекту підготовленого лабораторією МВС нормативно-правового акту щодо обміну вторинними зразками.

Мета проекту «Дія – ЄС» полягає у підвищенні ефективності боротьби з організованою злочинністю та незаконним обігом наркотичних речовин. Під час робочих груп, проходить координація спільних зусиль, обмін інформацію та досвідом у протидії обігу наркотиків.

Можливо вам буде цікаво: