Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Українські та польські експерти обговорили питання впровадження міжнародних стандартів при проведенні комплексних досліджень стрілецької зброї, артилерійської зброї і вибухових пристроїв

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України за підтримки Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією TAIEX провели міжнародний науково-практичний семінар «Питання впровадження міжнародних стандартів при проведенні комплексних досліджень стрілецької зброї, артилерійської зброї і вибухових пристроїв».

Учасниками робочої зустрічі від Київського НДІСЕ стали експерти відділу військових експертиз, відділу трасологічних, балістичних досліджень та досліджень зброї, відділу вибухотехнічних досліджень, відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів, а також експерти з регіональних відділень.

Спікерами виступили представники Центральної криміналістичної лабораторії поліції Польщі, а саме: Начальник відділу інструментальної та балістичної роботи лейтенант Міхал Борусінський, спеціаліст відділу загальної хімії хімічного відділу Лукаш Мат’ясек, консультант відділу якості Артур Дембскі та спеціаліст відділу експертизи вогнепальної зброї та балістики Ярослав Росяк.

У вітальному слові директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що основною метою заходу було визначено питання адаптації до постійного технічного розвитку у сфері стрілецької зброї, артилерійської зброї та вибухових пристроїв шляхом модернізації методів наукових досліджень у рамках кримінального провадження проти злочинів, скоєних такою зброєю. Співпраця український та іноземних колег в даному напрямку дозволить швидше знайти шляхи розв’язання проблемних питань та визначити майбутні пріоритетні напрямки роботи.

Доповідачі представили учасниками виступи наступної тематики:

  • Стандарти в області досліджень стрілецької зброї;
  • Терміни та визначення артилерійської зброї та боєприпасів до них, їх класифікація, загальні технічні та конструктивні вимоги (характеристики) до них;
  • Експертиза вогнепальної зброї та балістики – практика, виклики та загрози
  • Розробка стандартів судової експертизи на міжнародному рівні (технічний комітет ISO ТК 272);
  • Стандарти в області досліджень вибухових пристроїв;
  • Терміни та визначення експертизи вибухових пристроїв та вибухових речовин, їх класифікація, загальні технічні та конструктивні вимоги (характеристики) до них;
  • Маркування, індексація та клеймування вибухових пристроїв та вибухових речовин промислового виготовлення;
  • Види саморобних вибухових пристроїв та принципи їх роботи;
  • Послідовність дій експерта при вирішенні питань щодо належності об’єкта до вибухових пристроїв чи боєприпасів, а також придатності до здійснення вибуху.

Крім того, від української сторони помічник директора Київського НДІСЕ Андрій Полтавський розповів про експертизу зброї в Україні (на базі досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз).

Кожна доповідь завершувалась сесією формату «питання-відповідь» та загальним обговоренням, всі учасники мали можливість висловити своє бачення та думку щодо прослуханого.

Нагадаємо, інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) був заснований Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення у 1996 році для того, щоб допомоги країнам у стислі терміни привести національне законодавство у відповідність до стандартів ЄС та забезпечити виконання законодавчих норм. Завдання ТАІЕХ полягає в спрощеному механізмі передачі інформації та обміні передовим досвідом між країнами-членами Європейського Союзу та країнами-бенефіціарами.

На рахунку Київського науково-дослідного інституту судових експертиз міжнародний науково-практичний семінар «Питання впровадження міжнародних стандартів при проведенні комплексних досліджень стрілецької зброї, артилерійської зброї і вибухових пристроїв» став третім міжнародним заходом, що був організований за підтримки та сприяння TAIEX. Сподіваємось на подальше ефективне співробітництво!

Можливо вам буде цікаво: