головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Сергій Науменко

На запит журналістів телеканалу «Україна» експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України розповіли про особливості технічної експертизи документів та дослідження грошових купюр.

Під час розмови з представниками ЗМІ головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів Сергій Науменко зауважив, що пересічному громадянину досить складно відрізнити підроблені купюри від справжніх, адже їх якість досить висока і для цього потрібна спеціальна техніка та вміння.

Водночас експерт наголосив, що детальну інформацію щодо описів усіх банкнот національної валюти, що перебувають в обігу, та їх елементів захисту розміщено на офіційному сайті Національного банку. Ознайомившись із нею, можна отримати базові знання щодо ідентифікації підробок.

Статистика НБУ свідчить що, вилучені з обігу підроблені банкноти національної валюти здебільшого друкувалися з використанням принтерів і були розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі.

Так, судовий експерт порадив громадянам звертати увагу на елементи захисту, а саме: водяні знаки, захисну стрічку, рельєфні та наскрізні елементи, латентні зображення.