Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Україна вперше взяла участь у конференції Американської академії судових наук в Орландо, США

З 13 по 17 лютого 2023 року відбулася 75-а конференція Американської академії судових наук (AAFS), яка проходила у Сполучених Штатах Америки в Орландо, в якій вперше в історії України взяла участь заступник КНДІСЕ Наталія Нестор.

Американська академія судових наук (AAFS) — це глобальна міждисциплінарна спільнота, яка забезпечує спільні дослідження, якісне навчання та визнане світове лідерство у розвитку криміналістики. Кожного року у лютому місяці відбувається наукова зустріч AAFS, яка збирає близько 5000 всесвітньо відомих професіоналів, щоб представити останню інформацію, дослідження та оновлення у галузях судових наук. Конференція акумулює понад 900 представлених наукових праць, семінарів, практикумів та інших спеціальних сесій.

Крім того, на конференції було представлено близько 150 виставкових стендів передових світових лідерів криміналістичного обладнання та допоміжних матеріалів, що на сьогодні демонструють передові технології та послуги у галузі судових наук.

У конференції брали участь представники з понад 50 країн світу та представники всіх 50 Сполучених Штатів.

Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ,  вперше за всю історію конференції стала єдиною представницею з України та взяла участь у роботі конференції. Наталія Нестор представила доповідь на тему «Криміналістичні виклики судово-експертних установ України в агресії російської федерації проти України». Під час свого виступу Наталія Нестор зауважила, що наразі судові експерти виконують дуже важливу роботу, фіксуючи та встановлюючи докази злочинів російської агресії. Судові експерти за рік війни накопичили колосальний досвід, якого на сьогодні немає жодна інша країна за кількістю проведених експертиз. Проте досить часто у роботі судових експертів виникають труднощі, які можливо подолати лише об’єднавши зусилля всієї спільноти судових експертів на різних континентальних рівнях. Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ, тричі виступала з презентацією та доповідями протягом проведення конференції.

Слід зазначити, що Україна вперше представлена на такому високому експертному та науковому заході. З цієї нагоди Американська академія судових наук на урочистому заході подарувала Наталії Нестор  квіти соняшника, як символ України, як символ любові до Батьківщини. Сонце для соняшника – єдиний орієнтир, так і для людини Батьківщина– єдина, дана Богом цінність, яку ми зараз змушені, на жаль, відвойовувати у ворога.

Крім того, Наталія Нестор взяла участь у роботі спеціальних сесій, зокрема, у Симпозіумі Ресурсного центру з гуманітарних питань та прав людини (HHRRC): Сучасні глобальні масштаби судових розслідувань прав людини, Дослідницькому симпозіумі Національного інституту юстиції (NIJ) Міністерства юстиції США, секціях з юриспруденції та інших відповідних тематичних секціях, що стосуються галузі судових наук.

Наталія Нестор також провела ряд офіційних зустрічей з прокурорами, суддями, адвокатами, експертами та науковцями різних державних, приватних та академічних установ США.

Щорічна конференція AAFS є однією із найбільших зустрічей фахівців у галузі криміналістики в США та у світі, що об’єднує учасників провідних експертних лабораторій світу для обговорення досягнень та перспектив розвитку судових наук.

Можливо вам буде цікаво: