Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Участь представників Київського НДІСЕ в робочій зустрічі з офіцерами поліції країн Європейського Союзу

Головний судовий експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Сергій Науменко став учасником робочої зустрічі офіцерів поліції країн Європейського Союзу.

Захід відбувся на базі Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні за участі представників Франції, Румунії, Австрії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки.

На порядок денний було винесено ряд питань щодо міжнародної взаємодії експертів під час дослідження пластикових документів на транспортні засоби та посвідчення водія. Відповідні документи призначені для тривалого їх використання та перебування в обігу. Вони містять певну інформацію, передають її у часі та просторі та, як свідчить практика, часто стають предметами злочинних посягань, а отже стають об’єктами дослідження судово-технічної експертизи документів.

Судовий експерт Сергій Науменко представив іноземним колегам презентацію досвіду проведення відповідних досліджень у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз, а також звернув увагу на особливості дослідження пластикових документів на транспортні засоби та посвідчення водія вітчизняного зразка.

«На сьогодні нам відомі непоодинокі випадки коли підроблені українські документи виявляють у країнах Європейського Союзу. Іноземні громадяни купують підроблені документи в Україні для подальшого їх використання у своїх країнах. Крім того, бувають випадки, коли громадяни здійснюють оформлення оригінальних водійських посвідчень на одну-дві категорії, а потім у ці документи вносять зміни та незаконно відкривають всі категорії», – розповідає експерт КНДІСЕ Сергій Науменко.

З розвитком технологій, появою сучасних пристроїв для друку з великою роздільною здатністю та можливістю друку на типографських пристроях, з’являються нові способи підробки та впровадження в документообіг підроблених документів. Їх виявлення стає набагато складнішим та можливим лише для експертів, котрі володіють спеціальними знаннями й мають можливість працювати з сучасною приладовою базою.

Загалом зустріч пройшла вдало та результативно, учасники висловили вдячність представнику Київського НДІСЕ за представлений досвід, наголосили на актуальності обговорюваної тематики та домовилися про шляхи подальшої міжнародної співпраці в даному напрямку роботи.

Можливо вам буде цікаво: