Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Участь представників Київського НДІСЕ у конференції «Актуальні питання судової експертизи і криміналістики»

Представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз – завідувач відділу досліджень проектної документації у будівництві Олексій Командиров та помічник директора Андрій Полтавський стали учасниками міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертизи і криміналістики».

Захід зібрав до спільної дискусії представників Міністерства юстиції України, органів державної влади, місцевого самоврядування, судово-експертних установ, правоохоронних органів, закладів вищої освіти, наукових установ та зарубіжних гостей. Наукову подію присвятили 150-річчю з дня народження Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса.

Метою конференції було визначено висвітлення наукової спадщини Заслуженого професора М. С. Бокаріуса, його впливу на становлення судової експертології в Україні, а також дослідження проблем науково-методичного й інформаційного забезпечення судово-експертної діяльності, завдання і тенденції криміналістики на сучасному етапі розвитку нашої держави.

Тематика конференції охоплювала такі напрями:

  • наукова спадщина Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса та її значення у розвитку сучасної теорії та практики судової експертизи;
  • теорія, історія та методологія судової експертизи; законодавче забезпечення судово-експертної діяльності в Україні;
  • актуальні питання теорії судової експертизи; експертна практика: сучасні методи та технології;
  • експертна дидактика – перспективи розвитку;
  • міжнародний досвід та перспективи розвитку судово-експертної діяльності в Україні та закордоном; проблеми реформування судово-експертної діяльності в Україні;
  • шляхи розвитку та вдосконалення науки і освіти у сфері судово-експертної діяльності.

Доповідачами заходу були провідні наукові працівники, судові експерти, працівники вітчизняних та зарубіжних судово-експертних установ, вищих закладів освіти, аспіранти, працівники юридичної та правоохоронної галузей. Під час зустрічі учасники обговорили напрями майбутньої судово-експертної діяльності та етапи її реалізації. У ході заходу були розглянуті гострі, дискусійні питання призначення та проведення судових експертиз у різних видах провадження.

За результатами матеріалів, що надійшли на адресу конференції, опубліковано збірник наукових тез і доповідей та прийнято резолюцію конференції.

Резолюцію конференції доведено до відома співробітників судово-експертних установ, наукових організацій та інститутів з метою продовження обговорення напрацьованих питань у форматі діалогу для спільного розв’язання цих та інших важливих задач судової експертизи й криміналістики.

Можливо вам буде цікаво: