Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Участь КНДІСЕ у конференції Європейської академії судово-експертної науки 2018

Заступник Директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія Нестор представила установу під час 8-ї конференції Європейської академії судово-експертної науки 2018, що відбулась 27-31 серпня 2018 року у місті Ліон, Франція.

Наукова конференція відбувається під егідою Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) кожні три роки починаючи з 1997 року. Попередні конференції проходили в Лозанні (1997 р.), Кракові (2000 р.), Стамбулі (2003 р.), Хельсінкі (2006 р.), Глазго (2009 р.), Гаазі (2012 р.) та Празі (2015 р.).

Цьогорічна зустріч зібрала понад 800 учасників із 57 країн світу, серед яких провідні країни ЄС, США, Австралія, Японія, Китай тощо.

Україна була представлена єдиною установою Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз.

Тематика конференції охоплювала питання:

  • розвитку судово-експертної діяльності щодо протидії тероризму;
  • дактилоскопія (відмінності між експертами латентних відбитків, як це показують спостереження; вплив дизайну та обігу на виявлення відбитків пальців з полімерних банкнот; дослідження факторів, що впливають на виявлення відбитків пальців);
  • токсикологія та безпека дорожнього руху (безпека дорожнього руху та тестування рідини: загальний огляд більше, ніж 7000 випадках, оброблених Національним інститутом наукової поліції (INPS); аналіз етилглюкороніду в крові для визначення фази поглинання або ліквідації алкоголю для Південної Кореї);
  • дослідження місця злочину (віртуальна реальність для візуалізації сценаріїв злочинів; неоднозначність взуття формує еталонні зразки в крові на місцях злочину);
  • вибухові речовини (допомога в професійному навчанні, що застосовується для собак, які виявляють вибухові речовини);
  • дослідження наркотичних та психотропних речовин (нові психоактивні речовини: проблеми та виклик для судової спільноти; ідентифікація та кількісна оцінка наркотиків у вилучених матеріалах і зразках сечі без первинних еталонних стандартів) тощо.

Загалом під час сесій окремих робочих секцій було представлено понад 150 доповідей провідних світових криміналістів за різними галузями експертних досліджень.

Також, в ході конференції учасники мали можливість ознайомитися зі штаб-квартирою Міжнародної організації кримінальної поліції (International Criminal Police Organization ‒ Interpol), що знаходиться в місті Ліон.

Заступник Директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія Нестор відмітила високий рівень організації конференції Європейської академії судово-експертної науки 2018, увагу до найактуальніших питань криміналістики, а також змістовні практичні частини доповідей учасників.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз і надалі продовжить розвивати активну міжнародну співпрацю з метою запровадження кращих світових досягнень в практику судово-експертних установ Міністерства України.

Можливо вам буде цікаво: