Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У Київському НДІСЕ відбувся семінар «Податок на прибуток підприємств: практика податкових перевірок та варіанти вирішення завдань, поставлених перед економічною експертизою»

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції України відбувся внутрішній семінар на тему «Податок на прибуток підприємств: практика податкових перевірок та варіанти вирішення завдань, поставлених перед економічною експертизою».

Участь у заході взяли фахівці лабораторії економічних досліджень та експерти-економісти регіональних відділень Інституту.

У вітальному слові директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що судово-економічна експертиза є одним з найнеобхідніших видів досліджень, вирішує широке коло питань досудового розслідування та судового розгляду економічних злочинів і повинна розвиватися відповідно до вимог суспільства.

«Тема семінару є особливо актуальною зважаючи на зміни до Податкового кодексу України й те, що його норми нині ґрунтуються переважно на міжнародних стандартах бухгалтерського обліку. Податкові органи проводять перевірки з урахуванням цих змін, до нас призначаються відповідні експертизи й експерти повинні їх досконало розуміти», – зазначила завідувач лабораторії економічних досліджень Ольга Лукова.

Спікером семінару виступила експерт Київського НДІСЕ, доктор економічних наук Катерина Проскура.

Загалом програма семінару містила три блоки питань. У першому блоці «Огляд актуальної практики податкових перевірок з податку на прибуток» було розглянуто:

  • Визнання у складі доходів кредиторської заборгованості, що має ознаки безнадійної;
  • Розрахунок та включення до доходів і витрат курсових різниць;
  • Коригування об’єкту оподаткування на суму відсотків, нарахованих за користування кредитами, отриманими від нерезидентів – пов’язаних осіб;
  • Коригування об’єкту оподаткування на 30% вартості придбання товарів, послуг у нерезидентів, зареєстрованих в низькоподаткових юрисдикціях та у нерезидентів, організаційно-правова форма яких не передбачає сплати корпоративного податку (податку на прибуток) у країні їх резидентності;
  • Трансфертне ціноутворення: ідентифікація контрольованих операцій та особливості їх оподаткування;
  • Методика дисконтування довгострокових фінансових активів та фінансових зобов’язань;
  • Облік договорів довгострокової оренди в орендаря та орендодавця відповідно до МСФЗ 16 «Оренда».

Під час другого блоку «Практика вирішення завдань економічної експертизи з питань порушення законодавства з податку на прибуток» експерти обговорили:

  • Фіктивність операцій та виключення зі складу витрат операцій, що мають ознаки фіктивних;
  • Включення до складу витрат курсових різниць та відсотків по кредиту, отриманому від пов’язаної особи;
  • Зменшення корисності та подальший продаж об’єктів необоротних активів: як визначається об’єкт оподаткування ПДВ при продажу;
  • Уцінка запасів, що втратили споживчі властивості, що чистої вартості реалізації та оподаткування податком на прибуток операцій, здійснених в межах уцінки;
  • Визнання в обліку договорів довгострокової оренди: ризики для орендаря та орендодавця.

Завершальний третій блок «Аналіз актуальних проєктів змін до податкового законодавства» було присвячено обговоренню практичних ситуацій з тематики тренінгу.

Після загального обговорення та підсумування результатів роботи семінару, представники регіональних відділень Київського НДІСЕ звітували про результати роботи за останнє півріччя. Було проаналізовано кількісні показники виконання експертиз, завантаженість експертів та майбутні шляхи розвитку експертної та наукової роботи відділень.

Урочистим та приємним моментом зібрання загального колективу лабораторії економічних досліджень стало нагородження експертів-економістів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз за експертні та наукові досягнення.

Можливо вам буде цікаво: