Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У Київському НДІСЕ відбувся семінар «Основні завдання та питання, що вирішує спеціальність 10.20 «Дослідження з питань землеустрою». Перспективи розвитку»

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбувся міжвідомчий науково-практичний семінар на тему: «Основні завдання та питання, що вирішує спеціальність 10.20 «Дослідження з питань землеустрою». Перспективи розвитку».

У вітальному слові директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що дослідження з питань землеустрою відносяться до інженерно-технічних видів експертиз і становлять одну з найпоширеніших та найзатребуваніших судових експертиз в Україні, кількість призначених земельно-технічних, оціночно-земельних та експертиз з питань землеустрою за останні роки значно зросла. Зустрічі фахівців під час наукових конференцій, круглих столів, лекцій і семінарів є необхідною передумовою розвитку науково-методичного забезпечення судово-експертної діяльності, налагодження міжвідомчої комунікації та спільного пошуку шляхів вирішення актуальних проблемних питань.

Загалом виступи доповідачів було присвячено сучасному стану та перспективі розвитку спеціальності 10.20 «Дослідження з питань землеустрою».

Завідувач відділу досліджень з питань землеустрою та оцінки земель Київського НДІСЕ Микола Шишов представив слухачам доповідь на тему застосування спеціальності у сучасному кримінальному процесі, розповів про основні завдання та питання, що вирішує спеціальність.

Заступник завідувача відділу досліджень з питань землеустрою та оцінки земель Київського НДІСЕ Юрій Бікус проаналізував практичні аспекти виконання судових експертиз за спеціальністю 10.20 «Дослідження з питань землеустрою». Перспективи розвитку», зокрема, йшлося про нетипові питання та нестандартні підходи.

Виступ наукового співробітника, провідного судового експерта КНДІСЕ Вікторії Савчак було присвячено перспективі розвитку спеціальності по розрахунку збитків власникам землі та землекористувачам, а також завданої шкоди.

Друга частина роботи семінару розпочалась із нагородження та вручення Андрію Харченку та Андрію Мартину грамоти за особистий внесок у розвиток експертного забезпечення правосуддя України та плідне ділове співробітництво з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз.

Андрій Харченко, заступник начальника управління державної експертизи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру презентував учасникам доповідь щодо сучасного земельного законодавства України, зміни у Земельному кодексі України й інших нормативно-правових документах.

Андрій Мартин, завідувач кафедри землевпорядного проектування, доктор економічних наук, доцент Національного університету біоресурсів і природокористування України обговорив з учасниками підходи до оцінки відповідності документації із землеустрою вимогам чинного законодавства, а саме нормативно-правове забезпечення сучасного землеустрою та проблеми якості документації із землеустрою.

Прикінцевою під час семінару стала презентація інженера-геодезиста, співробітника КНДІСЕ Олександра Дощечкіна щодо використання сучасних технологій у геодезії при виконанні судових експертиз за спеціальністю 10.20 «Дослідження з питань землеустрою».

На завершення зустрічі учасники семінару відвідали музей Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та мали змогу на практиці побачити можливості використання безпілотних літальних апаратів, які реалізовують експерти КНДІСЕ під час проведення земельно-технічних експертиз.

Можливо вам буде цікаво: