Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

У Кропивницькому відділенні Київського НДІСЕ було проведено практичне заняття для працівників Нацполіції

Судово-психологічна експертиза наразі один із найважливіших видів судових експертиз. Її значення у встановленні обставин, що підлягають доказуванню у кримінальних і цивільних справах, не викликає сумніву. Результати дослідження експертів-психологів сприяють виявленню ознак злочину та вибору вірного напряму розслідування, висування обґрунтованої версії про характер розслідуваної події.

З метою взаємодії між правоохоронними органами та судово-експертними установами, Кропивницьким відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було розпочато проведення ряду заходів, направлених на оптимізацію використання спеціальних психологічних знань судової експертизи в кримінальних процесах.

Фахівець Кропивницького відділення КНДІСЕ Тетяна Літвинова провела практичне заняття для працівників Національної поліції України, а саме поліцейських підрозділів ювенальної превенції. Захід відбувся на базі тренінгового центру Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області.

Під час першої зустрічі з правоохоронцями експерт розповіла аудиторії про основні методологічні принципи судово-психологічного експертного дослідження, об’єктом якого виступає неповнолітня особа. Бесіда включала основні питання даного напрямку, а саме визначення: індивідуально та соціально-психологічних особливостей неповнолітніх; головних мотивів діяльності та поведінки дитини; особливостей емоційно-вольової сфери дитини тощо.

На завершення спілкування, в рамках ознайомлення слухачів з психодіагностичними методами діяльності експерта-психолога, доповідач провела практичну вправу «Створення психологічного портрета за підписом». Охочі надали зразки своїх підписів для аналізу та отримали короткий коментар експерта щодо власної індивідуально-психологічної характеристики.

За словами завідувача Крипивницького відділення КНДІСЕ Костянтина Лагоди подібні зустрічі будуть продовжуватися.

Можливо вам буде цікаво: