17 травня 2022 року на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України пройшов семінар за участю представників Європейського Центрального Банку та експертів КНДІСЕ.
Представниками семінару від КНДІСЕ були:
- Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ;
- Вікторія Куликовська, завідувачка відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень;
- Сергій Науменко, головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень;
- Олена Приймак, головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень;
- Галина Янкович, головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень;
- Світлана Потійчук, старший судовий експерт відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень;
- Експерти Івано-Франківського, Кропивницького, Чернігівського, Черкаського та Тернопільського відділень КНДІСЕ;
- Тетяна Кривак, молодший науковий співробітник відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення та міжнародного співробітництва.
Елізабет Шульц, представник ЄЦБ та головний експерт з визначення голографічних підробок на банкнотах євро виступила з презентацією «Підроблення голограм на банкнотах євро. Основні принципи для аналізу». Експерт у своїй презентації зосередила увагу на головних особливостях виготовлення голограм, вказала на ряд складних й точних процесів, які застосовуються при виготовленні голограм, які бувають типи голограм. Після загальних питань, представниця ЄЦБ у подальшому закцентувала увагу на виявленні особливостей підроблених голограм на банкнотах, якими способами користуються шахраї при виготовлені голограм, на що в першу чергу слід звертати увагу при дослідженні підроблених голограм.
Завершальним етапом семінару стала робота у форматі «питання-відповідь» за усіма додатковими дискусійними темами, що виникали в процесі заходу. Учасники мали можливість уточнити та резюмувати важливі питання, поділитися власним експертним досвідом.
![zobrazhennya 8](https://m3rkxutm8pk3eqapl5ynjvb3gjps8uao.cdn-freehost.com.ua/wp-content/uploads/2022/05/zobrazhennya-8-150x150.jpg)
![img 9cde895f69d8aaf4227cd7ce98948723 v 1](https://m3rkxutm8pk3eqapl5ynjvb3gjps8uao.cdn-freehost.com.ua/wp-content/uploads/2022/05/img-9cde895f69d8aaf4227cd7ce98948723-v-1-150x150.jpg)