Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У КНДІСЕ відбувся семінар «Актуальні проблеми організації та проведення судових експертиз з лінгвістичних спеціальностей»

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбувся міжвідомчий науково-практичний семінар на тему: «Актуальні проблеми організації та проведення судових експертиз з лінгвістичних спеціальностей».

Актуальність проблеми становлення і розвитку лінгвістичної експертизи різними обставинами, у тому числі, потребами судочинства. В останнє десятиліття відбулося розширення практики використання спеціальних знань у лінгвістиці при вирішенні завдань кримінального, цивільного й господарського судочинства. Зокрема, експерти КНДІСЕ провели комплексні криміналістичні експертизи пов’язані з військовими діями на Сході України, збройної агресії проти нашої держави, злочинів проти основ національної безпеки, територіальної цілісності України та підтримку сепаратистських дій.

Водночас, аналіз експертної практики й огляд літературних джерел показав, що, попри високий попит лінгвістичної експертизи, правові та теоретичні основи цього роду потребують актуалізації та постійної системної модернізації.

Як зазначив у вітальному слові директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, українська експертна практика, стандарти проведення судових експертиз повинні відповідати міжнародним вимогам.

«Насамперед мова йде про співробітництво та взаємну підтримку. Ми вже почали працювати з провідними експертними установами Європейського Союзу. Наші фахівці нещодавно взяли участь у засіданні 20-ї щорічної конференції робочої групи Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) з аналізу аудіо та відеозвукозапису. Подібні заходи важливі тим, що українські судові експерти мають можливість познайомитися з іноземними колегами, обмінятися досвідом, дізнатися які сучасні технології і новинки з’являються та можуть бути корисними в експертній роботі», ‒ наголосив очільник КНДІСЕ Олександр Рувін.

Учасники семінару зійшлися на думці, що профільні відомства, які проводять лінгвістичні експертизи, повинні працювати єдиною командою у пошуку способів розв’язання проблемних питань. Так, на розгляд учасників було винесено розгляд актуальних проблем організації та проведення судових експертиз з лінгвістичних спеціальностей; створення нового підвиду експертизи – семантико-текстуального аналізу писемного та усного мовлення та проведення необхідних процесуальних змін, пов’язаних з атестацією експертів; вирішення процесуальних та інших проблем взаємодії експертів зі спеціальностей лінгвістичного напрямку.

В процесі роботи семінару виступи доповідачів було змінено на формат круглого столу. Кожен присутній учасник мав можливість висловити свою думку з обговорюваного питання. Загалом колегія експертів приходила до єдиного висновку та узгодження спільної позиції.

Можливо вам буде цікаво: