4caf8faf47

Останнім часом засоби масової інформації повідомляють громадян про поширення в Україні фальшивих доларів. Про виявлення та обіг підроблених банкнот іноземної валюти неодноразово застерігав Національний банк України.

Підробка банкнот, бланків документів, документів, що посвідчують особу та окремих їх реквізитів зараз є поширеним злочином, розповсюдження якого пов’язано з доступністю і постійним удосконаленням сучасної копіювально-множильної техніки. За таких умов, актуальною та важливою є судово-технічна експертиза документів (техніко-криміналістична експертиза документів).

В рамках технічної експертизи документів, експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз досліджують структуру паперу з якого виготовлені купюри, захисні елементи, їх відповідність за змістом та властивостями, дизайн купюр, а також наявність у них спеціальних інфрачервоних та магнітних захисних міток.

У буденному житті під час використання іноземної валюти, щоб вберегти себе від фальшивих грошей, експерти радять перш за все звернути увагу на наявність основних захисних ознак купюр, а саме:

  • оптичнозмінної фарби, якою в обов’язковому порядку виконуються окремі елементи (при зміні кута нахилу банкноти їхній колір змінюється);
  • водяного знаку (багатотонове зображення, утворене внутрішньою структурою паперу в різних тонах (світліших і темніших від паперу), що повторює портретне зображення);
  • захисної стрічки (повністю занурена в товщу паперу);
  • рельєфні елементи зображень (елементи зображень, виконані спеціальним друком, шорсткість яких відчувається на дотик).

Зазначений перелік захисних ознак далеко не вичерпний, проте уважність до них допоможе вберегтися від шахрайства.