Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Судово-психологічне дослідження щодо Савченко Надії Вікторівни

За постановою слідчого на 24 липня 2018 року було призначено проведення психологічного дослідження в межах психологічної експертизи у кримінальному провадженні щодо Савченко Надії Вікторівни. Комісія експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз була присутня у повному складі та готова до проведення експертизи.

Надія Савченко прибула до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, але одразу перед оголошенням початку проведення експертизи категорично відмовилась від проходження дослідження мотивуючи це тим, що виникли непорозуміння зі слідчим у контексті постанови запитань.

«Проведення експертизи 24 серпня 2018 року – виключно бажання Надії Савченко, вона була запроваджена за її особистим клопотанням. Вона власноруч написала перелік питань, які її цікавили. Але сьогодні вже після прибуття в Інститут на дослідження, з’ясувалося що питання не відповідали змісту постанови про призначення судово-психологічної експертизи. Надія Савченко відмовилась від проходження дослідження, до того моменту поки нею не буде з’ясовано і погоджено повний перелік питань, які вона хоче винести на дослідження», – пояснив голова комісії експертів, завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрій Ірхін.

За словами голови комісії експертів, завідувача відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрія Ірхіна постановка запитань, їх тлумачення та зміст не належить до компетенції судових експертів. Замовником експертизи є орган досудового розслідування, тобто слідчий і відповідно всі процесуальні питання Надією Савченко та стороною її захисту, тобто адвокатом, мають бути погоджені зі слідчими. Сьогодні Надія Савченко власноруч написала заяву про відмову про проходження експертизи. Експертами було прийнято рішення повідомити орган досудового слідства про неможливість надання висновку в офіційному порядку, оскільки саме дослідження не відбулося.

Також відзначимо, що участь адвоката в проведенні судово-експертних досліджень є компетенцією виключно замовника експертизи, тобто слідчий приймає рішення щодо доцільності участі адвоката.

Можливо вам буде цікаво: