Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Студенти Національної академії статистики, обліку і аудиту завітали до музею Київського НДІСЕ

Студенти Національної академії статистики, обліку і аудиту завітали до музею Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування» відвідали КНДІСЕ з метою поглиблення знань, розуміння сутності та змісту навчальної дисципліни «Судова бухгалтерська експертиза», розширення отриманих теоретичних даних із даної дисципліни впродовж навчального процесу.

Науковий співробітник відділу організації науково-дослідних робіт забезпечення діяльності Вченої ради та редакційно-видавничої діяльності КНДІСЕ Юлія Форіс розповіла гостям про історію зародження судово-експертної діяльності, а також створення та становлення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Особливу увагу було приділено судовій економічній експертизі, яка цікавила студентів. Фахівець КНДІСЕ розповіла відвідувачам музею, що історія зародження в суспільстві економічних відносин пов’язана з виникненням товарообміну та грошових зобов’язань. Так виникла необхідність у допомозі фахівців для перевірки окремих даних про стан господарства, що вважається прообразом сучасної судової економічної експертизи, яка має загальне історичне коріння з аудитом і ревізією.

На сучасному етапі фахівці-правознавці, як правило, не мають спеціальної економічної освіти, а тому не можуть та й не мають повноважень для кваліфікованої оцінки економічної (в основному бухгалтерської) інформації, що міститься в матеріалах справи. Для оцінювання фактів, що розглядаються органами досудового розслідування та судами, важливе значення має використання науково обґрунтованого висновку експерта. Усі ці фактори зумовили істотне зростання ролі судової економічної експертизи в експертному забезпеченні правосуддя.

Можливо вам буде цікаво: