Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Спільний брифінг директора КНДІСЕ Олександра Рувіна, Генерального прокурора України Юрія Луценка та першого заступника Голови СБУ Віталія Малікова

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз виступив під час спільного брифінгу з Генеральним прокурором України Юрієм Луценко та першим заступником Голови СБУ Віталієм Маліковим.

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою одного з народних депутатів України та керівника громадської організації «Офіцерський корпус» у вчиненні терористичного акту у центрі м. Києва.

Як повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко в ході слідства було здобуто всі необхідні докази, які підтверджують версію про підготовку масштабного теракту в центрі української столиці шляхом використання зброї, яка була надана зловмисникам на території «ДНР».

«В слідстві наступає наступний етап – виконання ст. 290 КПК України – ознайомлення підозрюваних, їхніх захисників з матеріалами досудового слідства, після завершення цієї процедури справа буде направлена до суду», –зазначив Генеральний прокурор України.

Директор КНДІСЕ Олександр Рувін розповів про результати проведення комплексної, комісійної військової, вибухотехнічної, фізико-хімічної експертизи та експертизи зброї, призначеної за матеріалами кримінального провадження. Особливу увагу було приділено характеристиці зброї та можливим наслідкам запланованого терористичного акту.

На дослідженні в експертів Київського НДІСЕ були міномети та міни до них, гранати, великокаліберний кулемет «Утьос», снайперська гвинтівка «Дончанка» калібру 12,7 мм, набої до них, які можуть пробити броньовані авто, автомати Калашникова з набоями, гранатомети РПГ-7 і РПГ-22, протипіхотні міни, гранати, підствольні гранатомети із гранатами та інші боєприпаси.

«Вся зброя та боєприпаси були технічно справні та готові до використання. В імовірній зоні ураження знаходились житлові будинки, заклади освіти, охорони здоров’я, релігійні заклади, заклади судової влади та державного управління, а також об’єкти торгівлі, готелі та розважальні заклади», – розповів директор КНДІСЕ Олександр Рувін і додав, що за інформацією наданою Київською міською державною адміністрацією та підрахунками експертів, у робочий час у визначеній зоні могло знаходитись біля 72000 осіб.

Також під час брифінгу було продемонстровано вибух однієї з одиниць зброї – міни, яку, за словами Юрія Луценка, могли підірвати у приміщенні Верховної Ради України, з метою візуалізації можливих наслідків терористичного акту.

Можливо вам буде цікаво: