Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Щодо розслідування катастрофи літака Boeing-737-800 компанії “Міжнародні авіалінії України”, яка сталася 8 січня 2020 року в Ісламській Республіці Іран

У рамках розслідування катастрофи українського літака Boeing 737-800 UR-PSR представники Іранської організації цивільної авіації (CAO) на чолі зі слідчим Ісламської Республіки Іран (IRI) прибули до Києва у вівторок, 21 січня.

До групи експертів також приєдналися експерти з Канади та Франції.

22 січня експерти мали можливість ознайомитися з технічними можливостями зчитування інформації з реєстраторів льотних даних — так званих “чорних скриньок” – Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, лабораторії Національного авіаційного університету та науково-виробниче підприємство “Дискові системи”.

Того ж дня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехром Мораді, щоб обговорити подальшу співпрацю між Україною та Іраном у розслідуванні авіакатастрофи українського літака. У зустрічі взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ісламській Республіці Іран Сергій Бурдиляк.

У четвер, 23 січня, пан Данілов зустрівся з іранським комісаром з розслідування авіакатастрофи, щоб обговорити питання роботи експертної групи.

Під час зустрічі пан Данилов підкреслив особливу важливість питання отримання Україною «чорних скриньок».

Своєю чергою, іранський комісар з розслідування авіакатастрофи заявив, що остаточне рішення щодо подальшого поводження з реєстраторами даних польотів буде прийнято після того, як іранська делегація доповість керівництву країни про результати візиту в Україну та відповідно до статті 26 Чиказька конвенція та Додаток 13 до неї.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України наголосив на повній технічній готовності України надати необхідний комплекс робіт для аналізу “чорних скриньок”.

Можливо вам буде цікаво: