Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Сертифікація колісних транспортних засобів

У своїй діяльності КНДІСЕ проводить політику  наближення до європейських і міжнародних стандартів у сфері оцінки відповідності продукції

Саме тому КНДІСЕ пройшов процедуру акредитації та отримав атестат акредитації у Національному агентстві з акредитації України чим  підтвердив свою компетентність, як органу з сертифікації продукції відповідно до вимог міжнародному стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 (EN ISO/IEC 17065:2012,IDT; ISO/IEC 17065:2012, IDT) в сфері: колісні транспортні засоби категорій M, N, O, L, частини та обладнання до них.

Згідно з Законом України від 10 лютого 2000 року № 1448-ІІІ Україна приєдналась до Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів, підписаної 20 березня 1958 року в м. Женеві з поправками 1995 року (далі – Женевська Угода 1958 року), яка відповідно до статті 9 Конституції України є частиною національного законодавства України.

Згідно з підпунктом 22 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 р. № 460, а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001 року № 143 на Міністерство інфраструктури України покладені функції компетентного органу щодо забезпечення виконання Женевської Угоди 1958 року.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001 року № 143 та від 16 грудня 2015 року № 1057 Міністерство інфраструктури України здійснює функції технічного регулювання у сфері транспортних засобів, їх частин та предметів обладнання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 738 «Деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання» зокрема передбачено, що пропуск колісного транспортного засобу, який підлягає державній реєстрації в Державній автомобільній інспекції, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені на транспортному засобі та/або використані для його оснащення, на митну територію України з метою вільного обігу, а також перша державна реєстрація транспортного засобу, введення в обіг обладнання здійснюється за наявності сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 738 Міністерством інфраструктури, наказом від 17 серпня 2012 року № 521, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2012 року за № 1586/21898, затверджено «Порядок затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання» (далі – Порядок затвердження конструкції). Порядок затвердження конструкції розроблено на основі положень Женевської Угоди 1958 року та актів ЄС, він встановлює вимоги безпечності, яким повинні відповідати КТЗ, їх частини та обладнання, для їх введення в обіг в Україні.

Законом України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» визначено: «…Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, або виготовлених в Україні здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам… не нижче рівня «ЄВРО-5» – з 1 січня 2016 року, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно;… Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб («ЄВРО-2» – «ЄВРО-6» або іншому рівню).

Статтею 29 Закону України «Про дорожній рух» визначено: «До участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам…».

Враховуючи зазначене, державна реєстрація транспортних засобів повинна здійснюватися за наявності одного з таких документів:

  • Сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу, виданий у відповідності до Порядку затвердження конструкції.

КНДІСЕ починає новий вид діяльності – послуга сертифікації колісних транспортних засобів.

УМОВИ НАДАННЯ ПОСЛУГИ:

Для отримання сертифіката відповідності Вам потрібно:

1. Подати ЗАЯВУ та документи (або завірені копії):

  • заводський сертифікат транспортного засобу, за наявності;
  • митні документи (митна декларація, акт митного огляду з додатком, тощо);
  • документи щодо купівлі продажу транспортного засобу (інвойс, договір купівлі-продажу, тощо);
  • ідентифікаційний код (для фізичних осіб);
  • свідоцтво про реєстрацію платника податків та реквізити організації (для юридичних осіб);
  • доручення (у разі, якщо автомобіль завезений для юридичної особи);
  • протоколи випробувань (сертифікати) транспортного засобу, за наявності.

Документи можна подати одним із наступних способів:

  • приймальня громадян КНДІСЕ (03057, місто Київ, вулиця Бродських Сім’ї, будинок 6, +380 (44) 200-29-10) або поштою за адресою КНДІСЕ (03057, місто Київ, вулиця Бродських Сім’ї , будинок 6);
  • електронною поштою: info@kndise.gov.ua

2. Оплатити роботи із сертифікації та ідентифікації.

3. Пройти випробування (при необхідності) та ідентифікацію транспортного засобу:

Лабораторія(ї), кількість випробувань (за необхідності), місце проведення ідентифікації та організація, що буде проводити ідентифікацію зазначаються у рішенні за заявою.

4. Отримати сертифікат відповідності (у разі позитивних результатів випробувань та проведенні ідентифікації транспортного засобу)

  • приймальня громадян КНДІСЕ  (03057, місто Київ, вулиця     Бродських Сім’ї , будинок 6, +380 (44) 200-29-10)
  • поштовим відправленням (для цього Вам необхідно замовити доставку кур’єром та оплатити дану послугу).

Заява на проведення робіт щодо індівідуального затвердження КТЗ (Форма Ф-7.4/01-1).

Перевірити чинність виданого сертифікату відповідності.