Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Семінар «Зміни у законодавчих та нормативно-правових актах у сфері будівництва та земельних відносин. Проблемні питання та шляхи вдосконалення»

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбувся внутрішній науково-практичний семінар на тему «Зміни у законодавчих та нормативно-правових актах у сфері будівництва та земельних відносин. Проблемні питання та шляхи вдосконалення».

Учасниками зустрічі стали експерти лабораторії інженерно-технічних видів досліджень Київського НДІСЕ та представники регіональних відділень, які працюють у даних напрямках досліджень.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, зазначивши, що за останній час Інституту вдалося оновити матеріально-технічну базу лабораторій, в експертній практиці переходити на більш сучасні методи роботи.

«Станом на сьогодні усі відділення Київського НДІСЕ оснащені безпілотними літальними апаратами, що дозволять пришвидшити процес обстеження об’єктів, спростити роботу фахівців на місцях», – розповів очільник КНДІСЕ Олександр Рувін.

Директор КНДІСЕ зазначив, що як і будь-які нововведення, робота з сучасними приладами потребує їх вивчення та практичних навичок користування. Не останню роль у цьому процесі відіграє комунікація українських колег з іноземними фахівцями, спільне обговорення на вирішення проблемних аспектів процесу проведення судових експертиз, обмін досвітом та інноваціями. Все це дозволить Київському НДІСЕ і надалі гідно представляти Україну на світовій арені, мати визнання міжнародної експертної спільноти.

Модератором заходу надалі виступав завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень Київського НДІСЕ Роман Пасько, який першим представив учасникам доповідь щодо сучасного стану судових будівельно-технічної, оціночно-будівельної, земельно-технічної та оціночно-земельної експертиз, а також проаналізував проблемні питання вищевказаних видів досліджень та шляхи вдосконалення.

Впродовж робочого засідання загалом учасники прослухали понад 10 доповідей, серед яких:

  • «Недоліки, які зустрічаються в експертизах та експертних дослідженнях з оцінки об’єктів нерухомого майна та земельних ділянок»;
  • «Аналіз положень та змін в ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» у порівнянні з ДБН 360-92**»;
  • «Зміни в нормативно-правових актах при встановленні класу відповідальності будівель, споруд та їх комплексів»;
  • «Особливості визначення вартості виконаних будівельних робіт при проведенні експертиз та експертних досліджень»;
  • «Поняття, завдання та значення методу судової фотографії. Особливості застосування методу при проведенні будівельно-технічних та оціночно-будівельних експертиз»;
  • «Хід проведення наукових праць, що знаходяться в розробці, та їх апробація при проведенні судових експертиз»;
  • «Особливості виконання будівельно-технічних експертиз з визначення якості, обсягів та вартості дорожньо-будівельних робіт»;
  • «Обговорення проблемних питань з використання методичних рекомендацій щодо проведення досліджень з розподілу та порядку користування нерухомим майном»;
  • «Контроль якості виконання робіт з вогнезахисного оброблення деревини розчинами ДСА-1 та ДСА-2» та ін.

По завершенню представлення кожної доповіді учасники мали можливість поставити питання спікерам та обговорити з колегами ключові тези виступів.

Можливо вам буде цікаво: