Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Семінар-навчання «Застосування квадрокоптерів при проведенні інженерно-технічних видів експертиз»

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбувся внутрішній семінар-навчання на тему «Застосування квадрокоптерів при проведенні інженерно-технічних видів експертиз».

Учасниками стали фахівці Лабораторії інженерно-технічних видів досліджень та представники Вінницького, Житомирського, Івано-Франківського, Кропивницького, Тернопільського, Хмельницького, Черкаського, Чернівецького, Чернігівського регіональних відділень Київського НДІСЕ.

Метою заходу стало вивчення можливостей використання безпілотних літальних апаратів в рамках судових експертиз.

З вітальним словом до учасників звернулась заступник директора КНДІСЕ Тетяна Голікова, зазначивши, що Київському НДІСЕ за останній рік вдалося значно оновити та осучаснити матеріально-технічну базу.

«Київський науково-дослідний інститут судових експертиз завжди намагається бути на крок попереду. Використання можливостей сучасної техніки дозволить покращити рівень експертної роботи, допоможе експертам швидше вирішувати поставлені завдання, спростити певні задачі. Фахівці Лабораторії інженерно-технічних видів досліджень почали використовувати дрони під час проведення судових експертиз у 2016 році, а сьогодні ми хочемо надати таку можливість експертам регіональних відділень», ‒ зазначила Тетяна Голікова.

Безпілотні літальні апарати широко використовують у сучасному світі, для вирішення найрізноманітніших наукових, прикладних, військових, цивільних та інших завдань. Особливо затребуваними дрони є під час спостережень і моніторингу.

За словами модератора заходу, завідувача Відділу досліджень якості та вартості дорожньо-будівельних робіт КНДІСЕ Ігоря Чалюка, на сьогодні, в рамках інженерно-технічних видів досліджень квадрокоптери використовуються для візуального огляду об’єкту дослідження; отримання високоякісних фото та відеоматеріалів з натурного обстеження об’єкту дослідження; виконання ортофотоплану ділянки; огляду об’єкта дослідження (місцевості), якщо немає можливості особистого огляду експертом тощо.

В рамках теоретичної частини спеціаліст Київського НДІСЕ ознайомив учасників із загальною інформацією про використання квадрокоптерів під час виконання досліджень, а також надав загальні засади та рекомендації.

Окремою темою доповіді було винесено обговорення нормативного документа, що нині регламентує польоти на квадрокоптерах – Наказ про затвердження Авіаційних правил України «Правила використання повітряного простору України» від 11.05.2018 №430/210 Державної авіаційної служби України та Міністерства Оборони України.

Крім того, спеціаліст-геодезист КНДІСЕ Олександр Дощечкін представив учасникам доповідь на тему «Використання геодезичних приладів. Загальні засади та рекомендації».

Після завершення теоретичної частини семінару, представники відділень отримали техніку та провели практичні заняття на вулиці.

Успішний розвиток держави та громадянського суспільства, судово-експертної та інших видів діяльності безпосередньо залежать від зусиль, докладених кожним до втілення в життя найактуальніших здобутків науково-технічного прогресу. Київський НДІСЕ продовжить шлях розвитку та вдосконалення.

Можливо вам буде цікаво: