Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Робоча зустріч керівництва Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Державної міграційної служби України

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України провів робочу зустріч із головою Державної міграційної служби України Максимом Соколюком.

На зустрічі також були присутні начальник Управління юридичного забезпечення Олена Дубчак, представники Київського НДІСЕ у складі — завідувача лабораторії криміналістичних видів досліджень Віктора Костецького, завідувача відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Євгена Тимка, завідувачки відділу почеркознавчих досліджень Ірини Білоус, завідувач відділу технічних досліджень документів Вікторії Куликовської та завідувачки відділу методичного забезпечення Ірини Тимошок.

Метою зібрання стало обговорення реалізації комплексу досліджень у рамках перевірки документів, що представляє особа-іммігрант. Також, йшлося про можливість підготовки кадрів для Державної міграційної служби України на базі Київського НДІСЕ, підвищення кваліфікації співробітників.

Питання протидії підробці документів є особливо важливим та актуальним зважаючи на основні завдання Державної міграційної служби України, а саме: реалізацію державної політики у сферах міграції, у тому числі протидії нелегальній міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів тощо.

За словами директора Київського НДІСЕ Олександра Рувіна сучасна матеріально-технічна база Інституту дозволяє експертам проводити повний спектр технічного дослідження документа.

Київський НДІСЕ – одна з найпотужніших експертних установ із багаторічним досвідом, експерти якої досліджують усі реквізити документа, установлюють факти та способи внесення змін до документів, виявляють їх первинний зміст ідентифікують прилади на яких виготовлено документ тощо. Щодо сучасних біометричних документів – це насамперед зацифровані фото і підпис власника, біометричні дані, спосіб виготовлення ID-карток та інша інформація.

Важливо зазначити, що фахівці Київського НДІСЕ постійно підвищують кваліфікацію та співпрацюють з іноземними колегами, як у галузі дослідження документів, так і в інших видах криміналістичних досліджень. Міжнародна комунікація дозволяє впроваджувати в українську експертну роботу кращі світові досягнення.

Після завершення обговорення основного блоку питань, представники Державної міграційної служби України мали можливість ознайомитися з роботою фахівців Київського НДІСЕ безпосередньо на робочих місцях, поспілкуватися з експертами відділу технічних досліджень документів, відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень, а також роботою відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів.

Результатом зустрічі стане підготовка та підписання в майбутньому меморандуму про співробітництво між Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз та Державною міграційною службою України.

Можливо вам буде цікаво: