Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Річниця звільнення українських міст від російської окупації

Кінець березня – початок квітня – перша річниця визволення українських міст від російських загарбників. Бородянка, Буча, Ірпінь, Гостомель, Мощун. Населені пункти Київщини, які першими зустріли велику війну.

Буча, Ірпінь, Гостомель – міста, які назавжди закарбовано в генетичній пам’яті українців як місця, де на початку повномасштабного вторгнення точилися запеклі бої з ворогом, російські окупанти чинили масові вбивства цивільного населення, знущалися над людьми, займалися тотальною руйнацією.

Попри надважкі випробування, Буча, Ірпінь та Гостомель та інші населені пункти не лише вистояли, а й стали щитами для столиці нашої держави, не давши ворогу можливість окупувати Київ. У березні 2022 року за рішенням Президента України цим містам було присвоєну почесну відзнаку «Місто-герой».

Експерти КНДІСЕ одразу після звільнення окупованих територій Київщини були залученні до роботи з документування та фіксування руйнувань та пошкоджень, які були завданні внаслідок російської агресії. Масштаби руйнувань, понівечених будинків, спалених автомобілів та людських жертв стали шоком для українців.

Але ми витримали та вивільнили свої міста й сьогодні продовжуюємо гнати  окупантів. Ворог вже в ті дні на відчув, що таке українська лють та сила. Ми показали не лише нашому народу, але й усьому світу, що Україна може перемогти в цій війні.  

Ми пам’ятатимемо про міста, в яких народжувалася наша сміливість.

Ми завжди пам’ятатимемо подвиги та мужність наших героїв!

Слава Україні!

Можливо вам буде цікаво: