language

Пройшов Другий Всеукраїнський Форум судових експертів

17 червня 2022 року відбувся Другий Всеукраїнський Форум судових експертів. Захід було започатковано минулого року й було проведено за ініціативи Міністерства юстиції України, організований КНДІСЕ в змішаному форматі (онлайн на платформі та офлайн у Львові).

Цього року, беручи до уваги військове вторгнення Росії в Україну, Форум присвячений особливостям проведення судових експертиз у воєнний час.

З привітальними словами до учасників форуму звернулися Андрій Гайченко, заступник Міністра юстиції України, Наталія Ткаченко, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, Олександр Рувін, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Владислав Федоренко, директор ННЦ судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Олена Коваленко, директор Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз, Юрій Чердинцев, директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Марія Зелінська, директор Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Елла Сімакова-Єфремян, заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С.Бокаріуса», Сергій Кримчук, керівник Експертної служби МВС – директор ДНДЕКЦ МВС України, Ігор Бенедисюк, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, Ігор Стародубов, президент ВГО “Союз експертів України”, кандидат юридичних наук та інші.

Робота Форуму проходила в рамках організованої панельної дискусії на тему «Особливості проведення експертиз у військовий час», де на розгляд були винесені актуальні питання судово-експертної діяльності. Зокрема, розглядалися проблеми експертного забезпечення правосуддя під час розслідування військових злочинів, проведення експертизи ДНК з ідентифікації тіл загиблих, рекомендації із забезпечення розмінувань територій, вивчення проблемних питань встановлення збитків державі та юридичним і фізичним особам за наслідками масштабних пошкоджень, та руйнувань об’єктів рухомого та нерухомого майна, організації огляду місця події тощо.

Всеукраїнський Форум судових експертів традиційно проводитиметься кожного року та об’єднуватиме представників різних галузей: судової та правоохоронної системи, законодавчої та виконавчої гілок влади, наукового середовища, адвокатів, судово-експертну спільноту. Такого роду заходи є вкрай актуальними та важливими, особливо в теперішній час, коли необхідно реагувати на виклики часу, а також для подальшого вдосконалення спільної роботи та досягнення поставлених цілей.

Можливо вам буде цікаво: