Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Про психологічні особливості телефонних терористів та часті випадки псевдо мінування об’єктів розповів завідувач відділу психологічних досліджень Київського НДІСЕ

Останнім часом у столиці та інших містах України почастішали випадки телефонного тероризму. Невідомі повідомляють про мінування лікарень, шкіл та пологових будинків. Журналісти інформаційної програми «Вікна-новини» телеканалу «СТБ» звернулись до експертів-психологів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз дізнатись про психологічний портрет осіб, які здатні вчинити подібні правопорушення та мету їх дій.

Завідувач відділу психологічних досліджень Київського НДІСЕ Юрій Ірхін розповів, що так званого портрета мінера насправді не існує. З погляду психології, телефонне мінування відноситься до телефонного тероризму і є терористичним актом, погрозою його звершення.

«Загалом психологічний портрет телефонного мінера відповідає загальному психологічному портрету терориста. Тероризм відрізняється від інших видів злочинів (цілеспрямованих масових убивств та ін.) наявністю певної ідеальної ідеї, – розповідає експерт та додає, що матеріальна мета в даному сегменті злочинів трапляється в одиничних випадках. – Випадки погрози мінування для заробітку коштів бувають не часто. В основному – це ідеальні нематеріальні ідеї для розв’язання певних питань, політична сфера, сфера соціального життя тощо».

Можливо вам буде цікаво: