Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Представники Київського НДІСЕ взяли участь у засіданні круглого столу на базі Мін’юсту з питань призначення та проведення судової експертизи

На базі Міністерства юстиції України 6 березня 2020 року відбувся круглий стіл присвячений обговоренню питань призначення та проведення судових експертиз.

Захід відбувся за участю заступника Міністра з питань виконавчої служби Андрія Гайченка, Першого заступника директора Національного антикорупційного бюро України Гізо Углави, керівника Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Андрія Калужинського, директора Департаменту експертного забезпечення правосуддя Мін’юсту України Наталії Ткаченко, детективів Головного підрозділу детективів НАБУ, судових експертів науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту України, експертної служби МВС, СБУ, судових експертів не державних спеціалізованих установ судових експертиз.

У вступному слові Андрій Гайченко зазначив, що Мін’юст як відомство, яке спрямовує діяльність науково-експертних установ, почало реалізовувати реформи у цій сфері: «Експертиза – основа, на якій тримається правосуддя в Україні. Сьогодні саме Мін’юст задає тренд у цьому напрямі. Ми проводимо реформи, спрямовані на підвищення ефективності та незалежності експертів. Насамперед, ми готові встановити правила, які будуть виконуватися всіма сторонами з однією єдиною метою – встановлення законності та притягнення винних до відповідальності у разі доведення їхньої вини. У результаті ми хочемо отримати синергію правоохоронного органу та Мін’юсту, яка призведе до підвищення ефективності розслідування кримінальних проваджень, особливо у резонансних справах».

Під час заходу присутні обговорювали наступні питання:

  • призначення та проведення економічних експертиз стосовно підтвердження нанесення матеріальної шкоди (завдання збитків), товарознавчих, будівельно-технічних та дорожньо-технічних експертиз;
  • компетенції експертів при вирішенні питань;
  • підготовки матеріалів, які надаються експертам для проведення досліджень тощо.

Представники КНДІСЕ представили учасниками доповіді наступної тематики:

  • «Особливості призначення та проведення економічних експертиз стосовно підтвердження нанесення матеріальної шкоди (завдання збитків)»;
  • «Основні завдання та питання товарознавчої експертизи при проведенні судових експертиз та експертних досліджень»;
  • «Проблемні питання при виконанні експертиз з оцінки об’єктів нерухомого майна на минулу дату».

Крім того, учасники обговорювали питання новел у сфері судово-експертної діяльності – залучення громадських організацій до роботи ЦЕКК, відмову від рецензування як виду апеляції та впровадження замість цього перевірки висновків, а також створення профільного Департаменту експертного забезпечення правосуддя, який буде супроводжувати діяльність експертизи.

Загалом учасники зійшлись на думці, що відповідні майданчики комунікації та обговорення питань, які потребують особливої уваги, сприятимуть налагодженню взаємодії між судовими експертами та детективами, напрацюванню спільного бачення та принципів, виробленню єдиних методик та практик, підвищенню результативності реалізації професійної діяльності обох сторін.

Можливо вам буде цікаво: