Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Представники Київського НДІСЕ обговорили з прокурорами Черкащини питання взаємодії прокуратури з експертними установами

Заступник директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія Нестор стала учасницею навчально-методичного семінару на тему: «Проблемні питання взаємодії прокурора як сторони кримінального провадження з установами судових експертиз у межах розумних строків досудового розслідування».

Захід відбувся на базі прокуратури Черкаської області. Участь у навчальному заході також взяли представники: Національної академії прокуратури України, експертних установ, органів поліції, керівників структурних підрозділів і прокурорів прокуратури області, керівників місцевих прокуратур, їхніх заступників та прокурорів місцевих прокуратур, на яких покладено обов’язок здійснювати повноваження прокурорів у кримінальних провадженнях у формі процесуального керівництва.

Під час семінару заступник директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія Нестор розповіла про особливості призначення експертиз органами досудового розслідування.

У свою чергу, прокурор області Сергій Овчаренко зазначив, що судова експертиза є найважливішою процесуальною формою використання спеціальних знань у кримінальному судочинстві, внаслідок чого в розпорядженні слідства і суду з’являється нова інформація, що має доказове значення, яка не може бути отримана іншими процесуальними засобами. Своєчасне призначення та проведення відповідних експертиз у кримінальному провадженні сприяє притягненню винуватої особи до відповідальності.

Фахівці піднімали питання окремих аспектів криміналістичного забезпечення процесуального керівництва під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях, актуальні питання, які вирішуються при проведенні інженерно-екологічної експертизи, будівельно-технічної експертизи, почеркознавчої експертизи, економічної експертизи тощо.

Захід пройшов у формі живого діалогу між учасниками, у ході якого вони обмінювались думками та ділились досвідом.

Можливо вам буде цікаво: