Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Представники КНДІСЕ взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Судова експертиза» вчора і сьогодні»

30 червня – 01 липня 2021 року, в онлайн форматі відбулась міжнародна науково-практична конференція «Судова експертиза» вчора і сьогодні».

На захід було запрошено представників Київського НДІСЕ, як давніх партнерів Республіканського центру судової експертизи ім. Х. Сулайманової (Республіка Узбекистан), до 70-річчя якого і була присвячена зазначена конференція.

Учасниками конференції також були представники ООН, міністерств, судової системи, експертних установ, МВС, прокуратури з Узбекистану, України, Росії, Вірменії, Молдови.

Представляв КНДІСЕ Олег Баулін, завідувач відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва.

Під час відкриття конференції з вітальними словами виступили:

  • Акрам Халілов, директор Республіканського центру судової експертизи ім. Х. Сулайманової;
  • Русланбек Давлєтов, міністр Юстиції республіки Узбекистан;
  • Козімжон Комілов, голова Верховного Суду Республіки Узбекістан;
  • Ашита Міттал, регіональний представник УНП ООН в Центральній Азії;
  • Джастіс Тітей, керівник науково-лабораторної служби штаб-квартири УНП ООН у Відні, та інші.

Олег Баулін у доповіді на тему «Криміналістичний облік геномної інформації людини в Україні: вчора і сьогодні», розповів про особливості автоматизованого обліку ДНК людини в Україні, який відбувається згідно з Інструкцією з організації функціонування криміналістичного обліку експертної служби МВС, та з урахуванням рекомендацій Європейської мережі науково-криміналістичних установ.

 Також проаналізував положення, чинні нормативно-правові акти, міжнародні документи, законопроекти щодо обліку геномної інформації.

 І визначив існуючи ризики у сфері прав людини, а також забезпечення об’єктивності висновків судово-біологічної експертизи, та шляхи їх виправлення.

Учасники відзначили високий рівень організації заходу, а також актуальність питань, що були опрацьовані. Доповіді щодо збору, зберігання та використання ДНК інформації, яка може бути використана для ідентифікації людини, підняли актуальні питання захисту приватного життя громадян.

Окрім того, обмін досвідом сприяє розвитку ефективності роботи всіх гілок влади та державних установ у сфері правосуддя.

Можливо вам буде цікаво: