language

Представник КНДІСЕ взяв участь у круглому столі«Кримінально-правові й процесуальні відповіді на виклики воєнного стану в Україні»

27 січня 2023 року відбувся круглий стіл на тему: «Кримінально-правові й процесуальні відповіді на виклики воєнного стану в Україні».

Круглий стіл пройшов в онлайн форматі на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Модератором заходу був Микола Хавронюк, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України.

Олег Баулін, завідувач відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва КНДІСЕ взяв участь у дискусії. Зокрема, представник КНДІСЕ виступив з доповіддю  «Кримінально-процесуальне право України в умовах воєнного стану:  тенденції формування і проблеми реалізації».

Учасники заходу зосередили свою увагу на наступних тематичних напрямах:

  • Особливості кримінальної відповідальності за кримінальні правопорушення, вчинені під час воєнного стану;
  • Проблеми кваліфікації кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, проти порядку несення військової служби та проти миру і безпеки людства;
  • Кримінально-правові механізми захисту прав і свобод людини і громадянина, інтересів суспільства або держави в умовах агресивної війни проти України;
  • Перспективи імплементації Україною норм міжнародного права та рецепції приписів національного законодавства іноземних країн щодо відповідальності за кримінальні правопорушення проти миру і безпеки людства;
  • Питання чинних КК і КПК України та вдосконалення положень проєкту нового КК України щодо відповідальності за кримінальні правопорушення, вчинені під час воєнного стану та інші актуальні питання.

У заключній частині круглого столу учасники обмінялися думками з відповідних тем виступів доповідачів та підсумували найважливіші аспекти дискусії.

Можливо вам буде цікаво: