Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Пам’ятаємо минуле заради майбутнього!​

Друга світова війна не оминула жодну українську родину. Ми досі згадуємо розповіді бабусь та дідусів про ті страшні часи. Упродовж історії українці зі зброєю в руках боронили свою землю від ворожих зазіхань. Нерозривним є зв’язок поколінь захисників України. Цими днями ми за традицією вшановуємо пам’ять оборонців України, які боролися і перемагали на різних землях і континентах під час Другої світової війни.

Українці проявили свою героїчну мужність в боротьбі з нацизмом. Ось лише декілька фактів про Другу Світову і Україну:

– На цій війні загинув кожен п’ятий українець. З 41,7 мільйона людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 мільйони.

– Для українців війна розпочалась в березні 1938р., коли внаслідок Мюнхенської змови, угорські війська захопили Карпатську Україну.

– Прапор перемоги над Рейхстагом підняв українець Олексій Берест, а американець лемківського походження Майкл Стренк встановлював прапор США на честь капітуляції Японії.

– 24 жовтня 1945 року за особливий внесок у перемогу над нацизмом Україна отримала право стати однією із 50-ти держав-засновниць Організації Об’єднаних Націй.

Сьогодні ми вшановуємо наших найповажніших громадян – людей старшого покоління: воїнів усіх армій, що перемогли нацистів, трудівників тилу, дітей війни, працівників підприємств та мучеників нацистських концтаборів.

Пам’ятаємо минуле заради майбутнього! Вітаємо з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Вічна пам’ять і слава героям!

Можливо вам буде цікаво: