Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Новий результат діяльності Робочої Групи з дослідження психоактивних речовин (УРГ ДПАР): Проект «ДІЯ-ЄС»

Проблема наркозлочинності за останні десятиліття набула катастрофічної масштабності, а кількість злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотиків в Україні стабільно зростає. Для ефективної протидії контрабанді та взагалі всьому, що пов’язано з незаконним обігом наркотиків та його наслідками для суспільства, необхідний комплексний підхід: взаємодія експертних установ, державних органів, громадських і міжнародних організацій тощо.

У 2017 році Україна долучилась до міжнародного проекту Європейського Союзу «Дія-ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту».

Нині, одним із позитивних результатів діяльності Робочої Групи з дослідження психоактивних речовин (УРГ ДПАР): Проекту «ДІЯ-ЄС» стало введення в дію наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про деякі питання віднесення засобів і речовин до аналогів наркотичних засобів і психотропних речовин». Документ передбачає затвердження порядку віднесення засобів і речовин до аналогів наркотичних засобів і психотропних речовин.

Порядок встановлює процедуру віднесення засобів і речовин до аналогів наркотичних засобів і психотропних речовин та підготовки висновків щодо належності синтетичних чи природних засобів (речовин), хімічна структура та властивості яких подібні до хімічної структури та властивостей наркотичних засобів і психотропних речовин, включених до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, психоактивну дію яких вони відтворюють.

За словами завідувача відділу дослідження матеріалів, речовин та виробів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз відповідна дія була необхідною та довгоочікуваною:

«Щотижня на ринку з’являється принаймні одна нова речовина, їх загальна кількість стає неконтрольованою. Відповідно неконтрольованими до цього часу залишались також некласифіковані наркотичні речовини. Вперше за останні 30 років запрацював термін «аналоги наркотичних засобів та психотропних речовин» і це – безумовно досягнення», – зауважив Олег Посільський.

До цього часу наркозлочинців, які поширювали нові психоактивні речовини, що не були включені до списку підконтрольних речовин, не можна було залучити до кримінальної відповідальності. Хоча по суті ці НПР є синтетичними аналогами наркотиків і психотропів.

На сьогодні, після виявлення у незаконному обігу нових психоактивних речовин встановити над ними державний контроль буде значно простіше. Це дуже важливий крок, що істотно зміцнить позиції в боротьбі з незаконним обігом наркотиків.

Можливо вам буде цікаво: