Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
ЗНАННЯ, ОБ'ЄКТИВНІСТЬ, ІСТИНА

I-ша Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу»

I-ша Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу»
10 листопада 2019

З ініціативи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України відбулась I -ша Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу».

Захід відбувся за сприяння та на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Співорганізаторами також виступили Національна академія правових наук України та Національна школа суддів України.

Науковий захід зібрав за круглим столом провідних українських і закордонних вчених, науковців та практиків, які є основоположниками сучасної судово-експертної діяльності та криміналістики загалом. Присутніми були прокурори, судді, співробітники правоохоронних органів, експерти та науково-педагогічні працівники.

У вітальному слові директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін наголосив, що конференція відбувається на базі одного з найстаріших і найбільших навчальних закладів України: «Київський національний університет імені Тараса Шевченка нещодавно відзначив 185-ту річницю з часу створення. З Київським НДІСЕ його розділяють близько 80 років існування, проте історії обидвох установ тісно переплітаються. Впродовж багатьох років видатні вчені-криміналісти, які стояли біля витоків судової експертизи та криміналістики на теренах сучасної України, поєднували роботу викладачів та експертів, зміцнювали співпрацю двох установ».

На згадку про ювілейну дату та проведення конференції директор КНДІСЕ презентував колективу Київського Інституту картину з реплікою перших висновків судових експертиз від 1913 року.

Олександр Рувін також зазначив, що сучасний Київський науково-дослідний інститут судових експертиз має чим пишатися і продовжує шлях розвитку. Фахівці Інституту виконують понад 95 видів судових експертиз та експертних досліджень, динамічно розвивається міжнародне співробітництво, реалізується наукова робота.

«Сьогодні ми презентуємо нашим учасникам найсучасніше видання в галузі судової експертизи – навчальний посібник «Судові експертизи в процесуальному праві України». Його поява викликана змінами в процесуальному законодавстві, розвитком положень теорії криміналістики та судової експертизи, а також необхідністю оновлення дидактичного матеріалу, – сказав Олександ Рувін, – Ми сподіваємося, що видання стане повторюваним і щорічно висвітлюватиме класичний та інноваційний експертний досвід».

Керівник Київського НДІСЕ побажав учасникам конференції плідної роботи та успіху в реалізації майбутніх наукових звершень.

Далі слово мав проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Мартинюк. Він побажав учасникам гарної роботи й наголосив на важливості винесення конкретних результатів та практичних рекомендацій із зустрічі фахівців, які можна буде донести вищому керівництву з метою розвитку та зміцнення галузі судової експертизи та криміналістики.

Декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Гриценко зазначив, що співпраця юридичного факультету з Київським НДІСЕ має надзвичайно велике значення для підготовки фахівців саме цієї сфери.

«Впевнений наша співпраця має гарну перспективу в майбутньому, адже сьогодні ми маємо домовленість про створення центру судової експертизи на базі Університету та ряд інших спільних проєктів», – розповів Іван Гриценко та побажав учасникам активної дискусії.

З вітальними словами до присутніх також звернулись представники міжнародної експертної спільноти. Директор Національного бюро експертиз НАН Республіки Вірменія Аргам Овсепян та директор Національного центру судових експертиз Міністерства юстиції Республіки Молдова Ольга Катарага наголосили, що високо цінують співпрацю з Київським НДІСЕ та висловили вдячність директору Олександру Рувіну за підтримку розвитку міжнародних наукових заходів.

В рамках конференції спікери представили слухачам виступи щодо історії розвитку та становлення криміналістики й судової експертизи, запровадження сучасних методів роботи та виникнення нових видів судових експертиз.

Порядок денний містив наукові доповіді наступної тематики:

  • «Актуальні питання розвитку судової експертизи на прикладі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України»;
  • «Історичні віхи розвитку судової експертизи в Україні»;
  • «Стандарт доказування «обґрунтована підозра»»;
  • «Проблеми теорії та практики науки криміналістики в умовах реформування кримінального судочинства України»;
  • «Переформатування предметно-зонального принципу організації діяльності органів прокуратури»;
  • «Методології як відображення інтегративної сутності науки криміналістики»;
  • «Призначення експертизи судом за клопотанням сторони кримінального провадження».

Загалом конференція пройшла в дружній науковій атмосфері, учасники поділились своїм досвідом, думками та запланували заходи майбутньої співпраці.

Приємно відзначити, що подія була висвітлена на офіційному інтернет-ресурсі Європейської мережі судово-експертних установ (European Network of Forensic Science Institutes ‒ ENFSI).

Колектив Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України висловлює щиру вдячність авторам та читачам навчального посібника «Судові експертизи в процесуальному праві України» та учасникам I -ої Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу».

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТОЗВІТ КОНФЕРЕНЦІЇКиївський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6